wyznaczamy nowe granice
blog firmowy joniec

Przęsła betonowe – uniwersalne i wytrzymałe rozwiązanie

07.07.2023 Autor: Kategoria: Najczęściej zadawane pytania/Oferta

Elementy betonowe KOMBO® są interesującą alternatywą dla stalowych, aluminiowych i drewnianych przęseł. Ich kształty i rozmiary pozwalają łączyć je na wiele sposobów, nadając ogrodzeniu niezwykle efektowny i nowoczesny wygląd. Betonowe kształtki można wykorzystać również do tworzenia nietypowych rozwiązań architektonicznych, takich jak: barierki balkonów czy tarasów, wstawki ścienne, murki i obrzeża.

ROMA Mega kolor Galena + przęsła betonowe KOMBO®

Betonowe przęsło ogrodzeniowe – zalety

Beton znany jest ze swojej trwałości i łatwej konserwacji, dlatego idealnie nadaje się do budowy wytrzymałego i estetycznego ogrodzenia. Przęsła stworzone z betonowych elementów KOMBO® mają wiele zalet:

 • niezawodność, stabilność i długą żywotność: beton to najtrwalszy i najbardziej wszechstronny materiał budowlany;
 • prostota budowy: montażu elementów może podjąć się każdy, kto ma odrobinę talentu do prac remontowo-budowlanych;
 • optymalne koszty związane z montażem (w przypadku zatrudniania fachowców);
 • atrakcyjną cenę zakupu w porównaniu z innymi przęsłami (np. metalowymi, drewnianymi lub aluminiowymi);
 • możliwość łączenia przęseł betonowych z każdym rodzajem bramy i furtki;
 • różnorodność oryginalnych rozwiązań: z dostępnych elementów KOMBO®  można tworzyć nie tylko nowoczesne ogrodzenia ażurowe, ale także balustrady, murki, barierki itp.;
 • oryginalny wygląd betonowych kształtek, który doskonale łączy się z innymi materiałami używanymi w aranżacji otoczenia.

Z jakich elementów składa się system KOMBO®?

System KOMBO® składa się bazowo z trzech elementów: SEA, TIDE oraz DASZKÓW.

Elementy różnią się długością, ale można je ze sobą łączyć tworząc rozmaite i niepowtarzalne kompozycje, zarówno we wzór poziomy, jak i pionowy. Pozwala to na stworzenie wielu kombinacji, dzięki którym przęsło, a także całe ogrodzenie, nabierze indywidualnego charakteru. System KOMBO®  zawiera w swojej palecie wyrobów również daszek, który można zamontować po zakończeniu układania elementów SEA i TIDE. Daszek, oprócz funkcji estetycznej, pełni także rolę stabilizatora dla konstrukcji wypełnienia.

Wszystkie trzy elementy są dostępne w odcieniach: szarym, graficie, białym.

Element KOMBO® SEA, kolor grafitowy
KOMBO® SEA, kolor grafitowy
Daszek KOMBO®, kolor grafitowy

Wskazówki dotyczące montażu elementów systemu KOMBO®

 • Ze względu na to, że betonowe wstawki mają rozmaite kształty i rozmiary, można je zestawiać na wiele sposobów. Przy tym należy pamiętać, że pionowe wypełnienie powinno być złożone wyłącznie z jednej warstwy tych samych elementów (tylko SEA lub tylko TIDE). Przy konstrukcjach poziomych kształtki można montować jedna na drugiej. Istnieje również możliwość ułożenia ich na tzw. zakładkę, gdzie każdy element będzie przesunięty względem siebie o połowę długości. Wówczas wymagane jest zastosowanie również elementów połówkowych. Zaleca się, by długość wypełnienia nie przekraczała 3 metrów.
 • Podczas wykonywania ogrodzenia wskazane jest, aby prace związane z klejeniem bloczków i montażem przęseł trwały równocześnie. Pozwoli to na zniwelowanie ewentualnych błędów na etapie projektowania lub budowy oraz znacząco poprawi komfort pracy.
 • Niezależnie od sposobu układania, etapem którego nie można pominąć, jest klejenie przęseł KOMBO®. Klej należy zaaplikować w miejscach łączenia się między sobą elementów oraz punktach stycznych ze słupkami i podmurówką.
 • W przypadku kiedy przęsła zostały w całości wykonane z elementów KOMBO®, warto dodatkowo utwierdzić je w słupkach za pomocą kotwy chemicznej.

Najczęściej zadawane pytania

Czy elementy KOMBO® można impregnować?

– Elementy KOMBO®, jak i inne elementy betonowe, można impregnować.

Do tego celu zaleca się użycie impregnatów firmy JONIEC®. W przypadku kolorów grafit i biały, idealnym rozwiązaniem będzie użycie impregnatu koloryzującego. Zabezpieczy on powierzchnię elementów betonowych oraz znacząco ożywi ich kolor.

Kiedy nasz wybór padnie na KOMBO® w kolorze szarym, wykorzystać możemy pozostałe impregnaty, takie jak: PROTECT, MASTER, lub hydrofobowy.

Ich wybór zależy od pożądanego efektu wizualnego.

Do jakiego rodzaju ogrodzeń wpasują się przęsła betonowe?

– Różnorodność sposobów montażu oraz ilość kombinacji w których można układać elementy systemu, sprawia, że takie rozwiązanie sprawdzi się zarówno przy nowoczesnych ogrodzeniach modułowych, jak i przy klasycznych – łupanych.

Elementy SEA i TIDE – czy można je docinać?

– Ze względu na możliwość wystąpienia uszkodzeń, nie zalecamy docinania elementów systemu. Wyjątek stanowi sytuacja, w której finalne wymiary nie zgadzają się z wymiarami zawartymi w przedmiarze.

Czy przęsła KOMBO® są korzystne cenowo?

– Biorąc pod uwagę wzrosty cenowe na rynku stali i aluminium, przęsła betonowe wyróżniają się na tle innych materiałów swoją niską ceną i krótkim czasem oczekiwania na zamówienie.

Czy montaż przęseł jest problematyczny?

– Jeśli wymiary przedmiarowe i obmiarowe ogrodzenia pokrywają się ze sobą to ułożenie przęseł z elementów KOMBO® jest proste i bezproblemowe. Z pomocą przychodzi także dostępna na stronie producenta instrukcja, w której proces ten został omówiony krok po kroku.

Elementy KOMBO ®  pozwalają na stworzenie nietuzinkowych konstrukcji. Zbudowane z nich przęsła spełniają wymagania wytrzymałości ogrodzenia oraz zapewniają prywatność na terenie posesji. Są także wyznacznikiem oryginalnego wzornictwa, które pasuje do współczesnej architektury.

Leave a Reply