wyznaczamy nowe granice
blog firmowy joniec

20 lat ogrodzeń GORC®

27.06.2023 Autor: Kategoria: Oferta/Nasza Firma

System ogrodzeniowy GORC® od ponad dwudziestu lat króluje na rynku ogrodzeń betonowych. Bloczki o łupanej strukturze, imitującej naturalny kamień, tworzą wizytówkę wielu posesji. Ich dopasowanie zarówno do nowoczesnych, jak i klasycznych form, pozwala tworzyć ponadczasowe połączenia.

Historia ogrodzenia GORC®

Ogrodzenie łupane GORC® jest autorskim pomysłem firmy JONIEC® , wprowadzonym na rynek polski w 2003 r. Swoim wyglądem nawiązuje do kamienia – materiału stosowanego w budownictwie od wielu lat. Pierwszym systemem udostępnionym na rynek był GORC® de Luxe, który do dziś jest dostępny w ofercie producenta. 

Rozwój kolejnych autorskich technologii oraz modernizacja produkcji pozwoliły wzbogacić linię ogrodzeń GORC® o nowe elementy i systemy:

GORC® de Luxe – 2003r.,

GORC® Supreme – 2012r.,

GORC® Top – 2019r.

GORC® Peak – nowość 2023r.

Ogrodzenie GORC® zostało 3 razy wyróżnione europejskim certyfikatem JAKOŚĆ ROKU® – w roku 2011, 2014 i 2016, natomiast w 2018 – Certyfikatem HOME ZONE Jakość i Niezawodność.

Film z okazji dwudziestolecia

Dwudziestolecie powstania kultowej serii ogrodzeń łupanych nie mogło przejść bez echa w firmie JONIEC®. W ofercie ukazał się nowy system GORC® Peak. Charakteryzuje się on dużym formatem bloczków oraz niepowtarzalną kolorystyką. Stylistyka bloczków idealnie oddaje hasło, którym od dawna kieruje się marka JONIEC® tworząc ogrodzenia łupane GORC® – Nowoczesność osadzona w tradycji. 

Niedawno premierę miał także film pt. 20 lat marki GORC®. Ukazuje wartości i procesy, których połączenie pozwala tworzyć firmie JONIEC® produkt wartościowy i godny zaufania.

Przeszłość i przyszłość, tradycja i nowoczesność
Są rzeczy, których pozornie nie da się połączyć
Oraz takie, których połączenie tworzyć coś wyjątkowego

System ogrodzeń GORC®, od przeszło 20 lat
Kreuje obraz marki JONIEC®
Pokazuje, że na wielkie rzeczy
Składają się małe szczegóły

Lata rozwoju i wdrażania nowych technologii
Oraz postęp i automatyzacja produkcji
Pozwoliły stworzyć system
W którym każdy detal
Został dopracowany do perfekcji
System, z którego jesteśmy dumni

Nie uznajemy dróg na skróty
Nie korzystamy z przetartych szlaków
Codziennie wyznaczamy nowe granice
I wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom
Tworząc dla was produkt godny zaufania

GORC® – nowoczesność osadzona w tradycji 

Aktualna oferta ogrodzeń łupanych

Po dwudziestu latach oferta ogrodzeń GORC® jest znacznie bardziej rozbudowana, zarówno pod względem ilości systemów, jak i gamy kolorystycznej. 

GORC® Peak– najnowsza odsłona kultowego ogrodzenia łupanego. To połączenie sprawdzonej klasyki z modnymi dużymi formatami bloczków. GORC® Peak wyróżnia się swoją wyjątkową i niepowtarzalną kompozycją faktury i barwy. Wymiary bloczków systemu umożliwiają projektowanie unikalnych kompozycji dopasowujących się do  warunków  danej  działki  i  otoczenia.

GORC® Peak kolor Wanad

GORC® de Luxe GL22 – ogrodzenia betonowe GORC® de Luxe GL22 mają charakterystyczne pionowe i poziome spoiny widoczne na powierzchni łupanych bloczków – tworzy to unikalną estetykę słupków i podmurówki. W składzie systemu są dwuelementowe bloczki na słupki oraz bloczki na murki.

Krawędzie bloczków są fabrycznie łupane, w wyniku czego ułożone bloczki tworzą między sobą spoiny o wysokim efekcie estetycznym, które eliminują potrzebę fugowania. Jak wskazuje nazwa systemu, jest to produkt o łupanej powierzchni. Technologia mechanicznego łupania daje naturalne i niepowtarzalne wyłamania, które uszlachetniają bloczki i upodabniają je do naturalnych piaskowców.

GORC® de Luxe GL22 kolor Onyx

GORC® de Luxe GL38 – ogrodzenie łupane GORC® de Luxe GL38 jest większym odpowiednikiem ogrodzenia betonowego GORC® de Luxe GL22. Możliwość łączenia elementów systemów GL22 i GL38 daje ogromne możliwości aranżacji i dopasowania ogrodzenia do architektury budynku. Najbardziej popularnym rozwiązaniem jest zastosowanie słupków GORC® de Luxe GL38 oraz podmurówki GORC® de Luxe GL22. Ogrodzenie budowane w takim układzie nabiera dostojności i majestatu. 

GORC® de Luxe GL22, GL38 kolor Piaskowy

GORC® Topogrodzenie to polubią osoby ceniące klasykę i naturalność. Technologia SCRATCH nadaje powierzchni bloczków niezwykłej łagodności. Delikatne melanże kolorystyczne sprawiają, że ogrodzenie jest wizualnym uzupełnieniem otoczenia budynku, a nie jej centralnym punktem. Dzięki charakterystycznej budowie bloczków słupkowych i murkowych ogrodzenie jest bardzo stabilne i trwałe. System GORC® Top to idealne rozwiązanie do wznoszenia wysokich ogrodzeń i murów.

GORC® Top kolor Onyx

Oferta firmy JONIEC® co roku wzbogacana jest o nowe produkty oraz rozwiązania, mające na celu zaspokojenie potrzeb konsumentów i utrzymanie wysokiej jakości. Stawiamy na ciągły rozwój zarówno linii GORC®, jak i pozostałych systemów ogrodzeń, elewacji, małej architektury. Zadowolenie klientów buduje w nas chęć coraz większego rozwoju i tworzy motywację dzięki której możemy wyznaczać nowe granice.

Leave a Reply