wyznaczamy nowe granice
blog firmowy joniec

Linie produktowe JONIEC®

20.07.2023 Autor: Kategoria: Oferta

Ogrodzenie powinno przede wszystkim wyznaczać granice posesji oraz zapewnić prywatność jej użytkownikom. Wpływa również znacząco na estetykę domu i ogrodu, dlatego ważnym jest, aby projekt ogrodzenia był dobrze przemyślany. Linie produktowe Onyx, Piryt i Czarna powstały, aby ułatwić planowanie i dopasowanie ogrodzenia do domu i ogrodu.

Jak dopasować ogrodzenie do domu i otoczenia?

Planowanie budowy ogrodzenia należy rozpocząć od wyboru odpowiedniego systemu korespondującego ze stylem posesji. W ofercie firmy JONIEC® znajdują się produkty, które można dopasować zarówno do nowoczesnego, jak i bardziej klasycznego stylu. Warto również zwrócić uwagę na otoczenie i architekturę zabudowań w jego sąsiedztwie. Odpowiednio dobrane oraz dopasowane komponenty pozwolą stworzyć harmonijną całość zgodną z naszym gustem i estetycznie wkomponować ją w otoczenie. 

Znaczącym ułatwieniem w dopasowaniu poszczególnych elementów domu, ogrodu i ogrodzenia jest zainspirowanie się liniami produktowymi. Są one zbiorem elementów dopasowanych do siebie kolorystycznie i strukturowo. Zastosowanie ich pozwala stworzyć spójne otoczenie oraz oszczędza mnóstwo czasu i wysiłku związanego z poszukiwaniem i dopasowywaniem poszczególnych elementów. Do składowych linii produktowych należą elementy: elewacyjne, skarpowe, ogrodzeniowe oraz bruki i palisady.

Przestrzeń wokół domu należy dostosować także do potrzeb takich jak prywatność i użyteczność. W przypadku prywatności kluczową rolę odgrywać będą wypełnienia, czyli przęsła, bramy i furtki. Wybierając  oferowane przez firmę JONIEC® wypełnienia stalowe, aluminiowe lub gabionowe mamy możliwość dostosowania ich przezierności. Dzięki temu można otworzyć się na przestrzeń wokół posesji lub całkowicie odgrodzić ją przed widokiem postronnych osób. 

Funkcja użytkowa ogrodzenia polega na dokładnym zaplanowaniu elementów takich jak bramy i furtki. W przypadku posiadania samochodu lub kilku samochodów, ważnym jest odpowiednie dobranie szerokości bramy. Powinna ona umożliwiać komfortowe i bezpieczne przekraczanie granicy działki. Dla osób często podróżujących doskonałym rozwiązaniem będzie zautomatyzowana brama przesuwna, otwierana zdalnie. Przy długich ogrodzeniach warto odpowiednio zaplanować umiejscowienie furtki lub furtek. Powinny one ułatwiać dostęp do najczęściej użytkowanych części posesji, ogrodu i otoczenia. 

Na końcowym etapie planowania nie może zabraknąć akcesoriów takich jak skrzynki na listy i oświetlenie. Skrzynki, poza swoją podstawową funkcją, oferują możliwość zamontowania w nich domofonu, video-domofonu, systemu IP i wielu innych. Z kolei lampy doskonale doświetlają otoczenie domu. Mogą pełnić też funkcję ostrzegawczą (np. lampy LED BLOCK) aktywując sygnały świetlne, np. podczas otwierania i zamykania bramy wjazdowej.

Co wchodzi w skład linii produktowych?

Linia Czarna

 1. Ogrodzenie łupane GORC® de Luxe – ogrodzenia GORC® de Luxe mają charakterystyczne pionowe i poziome spoiny widoczne na powierzchni łupanych bloczków – tworzy to unikalną estetykę słupków i podmurówki. W składzie systemu są dwuelementowe bloczki na słupki oraz bloczki na murki. Krawędzie bloczków są fabrycznie łupane, w wyniku czego ułożone bloczki tworzą między sobą spoiny o wysokim efekcie estetycznym, które eliminują potrzebę fugowania. Jak wskazuje nazwa systemu – jest to produkt o łupanej powierzchni. Technologia mechanicznego łupania daje naturalne i niepowtarzalne wyłamania, które uszlachetniają bloczki i upodabniają je do naturalnych piaskowców.
 1. Płytki elewacyjne PIANO – płytki elewacyjne i dekoracyjne PIANO są wyjątkowym materiałem wykończeniowym, który doskonale sprawdza się jako okładzina ścian zewnętrznych, ścian wewnętrznych, kominów, kominków, murków, itp. Wygląd płytek PIANO do złudzenia przypomina łupany kamień. Są one solidne i trwałe, a jednocześnie estetyczne i stylowe. Łupana powierzchnia płytek umożliwia uzyskanie niepowtarzalnego wyglądu wyłożonych nimi przestrzeni oraz pozwala na stworzenie wyjątkowych aranżacji. Wieloletnia trwałość płytek PIANO pozwala uniknąć kosztów związanych z koniecznością regularnego malowania i renowacji ścian.
 1. Kostka łupana – to materiał, z którego można zbudować estetyczne ścieżki ogrodowe, obejścia domów i garaży. To produkt, który możemy użyć do budowy schodów na taras, małych alejek i placyków. Paleta odcieni umożliwia dopasowanie się do koloru ogrodzenia, elewacji, czy też innego elementu otoczenia domu. Paleta barw obejmuje zarówno jednolite kolory (piaskowy, czarny), jak i melanże MULTI-COLOR® (piryt, onyx, vera, bronzyt, getyt). Rozmaite wymiary kostki pozwalają tworzyć niepowtarzalne kompozycje wizualne. Daną przestrzeń możemy wypełnić kostką o jednakowych rozmiarach uzyskując klasyczny, spokojny wygląd. Możemy też wymieszać kostki o różnych wymiarach, co zapewni efekt niepowtarzalności i wyjątkowości.
 1. Palisady łupane STONE – to elementy małej architektury, które w subtelny sposób porządkują przestrzeń. Stanowią element dekoracyjny, który daje możliwość zaakcentowania różnorodnego ukształtowania powierzchni. Obrzeża betonowe mogą być także wykorzystane do tworzenia umocnień skarp czy budowy tarasów o zróżnicowanych poziomach. Świetnie nadają się do obramowania trawników, wjazdów, parkingów, rabatów kwiatowych.

Linia Onyx

 1. Ogrodzenie łupane GORC® de Luxe – ogrodzenia GORC® de Luxe mają charakterystyczne pionowe i poziome spoiny widoczne na powierzchni łupanych bloczków – tworzy to unikalną estetykę słupków i podmurówki. W składzie systemu są dwuelementowe bloczki na słupki oraz bloczki na murki. Krawędzie bloczków są fabrycznie łupane, w wyniku czego ułożone bloczki tworzą między sobą spoiny o wysokim efekcie estetycznym, które eliminują potrzebę fugowania. Jak wskazuje nazwa systemu – jest to produkt o łupanej powierzchni. Technologia mechanicznego łupania daje naturalne i niepowtarzalne wyłamania, które uszlachetniają bloczki i upodabniają je do naturalnych piaskowców.
 1. Bloczki elewacyjne TOM – mogą być wykorzystane do budowy ścian obiektów różnego typu. Tego typu pustaki elewacyjne doskonale sprawdzają się zarówno w budownictwie mieszkaniowym (domki jednorodzinne, wielorodzinne, garaże), jak i w budownictwie przemysłowym (elewacje budynków biurowych, ściany budynków użyteczności publicznej). Wieloletnia trwałość bloczków TOM pozwala uniknąć kosztów związanych z koniecznością regularnego malowania i renowacji ścian zewnętrznych. Ma to kolosalne znaczenie zwłaszcza w klimacie, w którym zanieczyszczenie powietrza i warunki klimatyczne powodują ciągłe brudzenie ścian. Odporność na uszkodzenia mechaniczne to dodatkowa zaleta, którą trudno przecenić w codziennej eksploatacji. Łatwość układania znacząco upraszcza i przyspiesza czas budowy.
 2. Bloczki skarpowe RIO – znakomicie sprawdzają się wszędzie tam, gdzie niezbędne jest ustabilizowanie terenu, wzmocnienie skarpy, wału lub zbocza. Doskonale nadają się do stworzenia ciekawej przestrzeni i przełamania monotonii terenu. Bloczki RIO można zastosować w ogrodzie jako element dekoracyjny do budowy kwitnących zboczy, klombów, obramowań kwietników czy trawników. Sprawdzą się też jako element ścianek ekranów tłumiących hałas lub efektowne ogrodzenie oddzielające sąsiadujące posesje. Bloczek w kształcie trapezu z łupanym licem pozwala na ułożenie przeróżnych linii: prostych, kołowych, falistych.
 3. Palisady łupane STONE – to elementy małej architektury, które w subtelny sposób porządkują przestrzeń. Stanowią element dekoracyjny, który daje możliwość zaakcentowania różnorodnego ukształtowania powierzchni. Obrzeża betonowe mogą być także wykorzystane do tworzenia umocnień skarp czy budowy tarasów o zróżnicowanych poziomach. Świetnie nadają się do obramowania trawników, wjazdów, parkingów, rabatów kwiatowych.

Linia Piryt

 1. Ogrodzenia łupane GORC® Peak – nowa odsłona kultowego ogrodzenia łupanego. To połączenie sprawdzonej klasyki z modnymi dużymi formatami bloczków. GORC® Peak wyróżnia się swoją wyjątkową i niepowtarzalną kompozycją faktury i barwy. Wymiary bloczków systemu umożliwiają projektowanie unikalnych kompozycji dopasowujących się do  warunków  danej  działki  i  otoczenia.
 2. Płytki elewacyjne PIANO – płytki elewacyjne i dekoracyjne PIANO są wyjątkowym materiałem wykończeniowym, który doskonale sprawdza się, jako okładzina ścian zewnętrznych, ścian wewnętrznych, kominów, kominków, murków, itp. Wygląd płytek PIANO do złudzenia przypomina łupany kamień. Są one solidne i trwałe a jednocześnie estetyczne i stylowe. Łupana powierzchnia płytek umożliwia uzyskanie niepowtarzalnego wyglądu wyłożonych nimi przestrzeni oraz pozwala na stworzenie wyjątkowych aranżacji. Wieloletnia trwałość płytek PIANO pozwala uniknąć kosztów związanych z koniecznością regularnego malowania i renowacji ścian.
 3. Chodnik łupany – doskonała alternatywa dla tradycyjnych kostek brukowych. Niestandardowe rozmiary płytek sprawiają, że zbudowane z nich ścieżki ogrodowe, chodniki czy też małe placyki ogrodowe uzyskują niebanalny wygląd. Materiał, z którego wykonane są płytki chodnika łupanego, to beton barwiony w masie, co oznacza, że kolor nie wyciera się z czasem, a całość zachowuje swoją pierwotną estetykę nawet przy lekkich uszkodzeniach.
 4. Palisady MOGIELICA – elementy małej architektury, które w subtelny sposób porządkują przestrzeń. Stanowią element dekoracyjny, który daje możliwość zaakcentowania różnorodnego ukształtowania powierzchni. Mogą być także wykorzystane do tworzenia umocnień skarp czy budowy tarasów o zróżnicowanych poziomach. Świetnie nadają się do obramowania trawników, wjazdów, parkingów, rabatów kwiatowych. To bardzo praktyczna ozdoba ogrodu, alternatywa dla klasycznych płotków. Dzięki palisadom nie tylko wprowadzimy ład i porządek, ale także zróżnicujemy przestrzeń ogrodu. Zakres wykorzystania palisady jest olbrzymi i zależy jedynie od wyobraźni osoby projektującej ogród. Dzięki palisadom stworzymy nietuzinkową, żywą przestrzeń, przeznaczoną do odpoczynku i relaksu.

W tworzeniu przydomowej przestrzeni liczy się nie tylko funkcjonalność. Tutaj ważne są estetyka i pierwsze wrażenie, dlatego warto zadbać o to, by już po otwarciu furtki zarówno domowników, jak i gości przywitał zbiór starannie dobranych elementów. Linie produktowe JONIEC® to szybki, prosty i przede wszystkim estetyczny sposób, na zaplanowanie przestrzeni wokół domu, przy której nikt nie przejdzie obojętnie.

Leave a Reply