wyznaczamy nowe granice
blog firmowy joniec

Przęsło ogrodzeniowe betonowe z gotowych elementów – wzory, cena, zalety rozwiązania

27.10.2022 Autor: Kategoria: Oferta/Nowe Technologie

Jeszcze kilka lat temu przęsło ogrodzeniowe betonowe bardziej kojarzyło się z szarą płytą, która tworzyła mało estetyczny mur. Obecnie na rynku można znaleźć coraz więcej zaprojektowanych z pomysłem gotowych elementów z betonu, które z powodzeniem zastępują inne rozwiązania ogrodzeniowe. Cenione są przede wszystkim za ciekawą stylistykę, trwałość i bezpieczeństwo. Co więcej, można wykonać z nich płot betonowy ażurowy, który idealnie pasuje również do nowoczesnej architektury. Poznaj szczegóły systemu, który zaskakuje wyglądem i wszechstronnością.

Elementy betonowe alternatywą dla innych rozwiązań

Ogrodzenie posesji musi być trwałe i łatwe w konserwacji, dlatego opcją wciąż chętnie wybieraną przez inwestorów są płoty betonowe. Tych, którzy poszukują nie tylko solidnych, ale również atrakcyjnych wizualnie rozwiązań, zainteresują elementy betonowe KOMBO z naszej oferty, które stanowią alternatywę dla tradycyjnych rozwiązań. Są to ażurowe kształtki SEA i TIDE, którymi można wypełnić przestrzenie między słupkami ogrodzenia. Z powodzeniem zastępują metalowe, aluminiowe lub drewniane przęsła. Dzięki temu, że występują w różnych kształtach i rozmiarach, można z nich zbudować ażurowe ogrodzenie. Taki styl nie tylko sprawdza się w przypadku posesji o klasycznym charakterze, ale też znakomicie pasuje do klimatu nowoczesnej architektury.

Betonowe przęsło ogrodzeniowe – zalety rozwiązania

Beton znany jest ze swojej trwałości i łatwej konserwacji, dlatego można wykorzystać go na ogrodzenie betonowe. Przęsła stworzone z betonowych elementów KOMBO mają wiele zalet. Głównie chodzi o:

  • niezawodność, stabilność i długą żywotność: beton to najtrwalszy i najbardziej wszechstronny materiał budowlany;
  • łatwość budowy: za ułożenie elementów może zabrać się właściwie każdy, kto ma odrobinę talentu do prac remontowo-budowlanych;
  • optymalne koszty robocizny związanej z montażem (w przypadku zatrudniania fachowców);
  • atrakcyjną cenę zakupu w porównaniu z innymi przęsłami (np. metalowymi, drewnianymi lub aluminiowymi);
  • możliwość łączenia przęseł betonowych z każdym rodzajem bramy i furtki;
  • różnorodność oryginalnych rozwiązań: z dostępnych elementów KOMBO można stawiać nie tylko nowoczesne ogrodzenia ażurowe, ale także balustrady, murki, barierki itp.;
  • oryginalny wygląd betonowych kształtek, który doskonale łączy się z innymi materiałami używanymi w aranżacji otoczenia.

Nowoczesne przęsła ogrodzeniowe betonowe odbiegają od wzorów znanych z wcześniejszych lat. Dodatkowo można je łączyć z elementami z innych materiałów, np. murowanymi słupkami i metalową furtką.

 

Zachowane w konstrukcji prześwity dodają ogrodzeniu lekkości, nawet jeśli jest ono wykonane z betonu. Ten drobny, ale bardzo znaczący element może naprawdę zmienić postrzeganie budynku. Jeśli wygląd przęsła zostanie dobrze dopasowany do stylu architektury, dom będzie prezentował się jeszcze lepiej.

Płoty betonowe – nowoczesne wzory

Ogrodzenie ażurowe betonowe, które pasuje do stylu nowoczesnego domu, można stworzyć z elementów ogrodzeniowych KOMBO (SEA lub TIDE). Chodzi o zastąpienie tradycyjnych przęseł z metalu lub drewna, wypełnieniem z betonowych kształtek. Można nimi wypełnić przestrzeń między słupkami i zyskać niezwykle efektowny płot. Dużą zaletą tego modelu jest możliwość tworzenia ciekawych aranżacji. Elementy da się układać zarówno w poziomie, jak i pionie. Można je łączyć w dowolnych kombinacjach, na wiele sposobów, by uzyskać efektowny wygląd.

System KOMBO pozwala na tworzenie nietuzinkowych konstrukcji. Zbudowane z nich przęsła spełniają wymagania wytrzymałości płotu, zapewnienia prywatności na terenie posesji oraz oryginalnego wzornictwa, które pasuje do współczesnej architektury.

Czytaj również: Pomysł na ogrodzenie betonowe – nowoczesne i luksusowe

Elementy KOMBO można wykorzystać nie tylko na ogrodzenia, ale także do stworzenia nowoczesnej balustrady. Idealnie pasują również do budowania tarasowych przegród, barierek, obrzeży i murków. Dzięki swojej charakterystycznej ażurowej konstrukcji sprawdzają się jako ozdoba terenu wokół domu. System KOMBO uzupełniają estetyczne daszki, które należy zamontować po zakończeniu układania kompozycji. Daszek jest nie tylko ozdobą, ale również stabilizatorem całej struktury. Co ważne, istnieje możliwość kolorystycznego dopasowania płotu do nieruchomości, ponieważ elementy KOMBO są dostępne w uniwersalnych odcieniach: białym, grafitowym i szarym.

Przęsło ogrodzeniowe betonowe – wymiary

Zgodnie z prawem budowlanym w Polsce całe ogrodzenie nieruchomości nie może być wyższe niż 220 cm. Optymalna wysokość zależy od powierzchni działki. Przy mniejszym terenie i bliższej odległości płotu od domu najlepiej zachować tradycyjny wymiar 150-155 cm. Podobną wysokość mają pozostałe elementy ogrodzenia, czyli przęsła, panele i siatki. Wyższe płoty 160-165 cm można z powodzeniem stawiać na działkach, których powierzchnia jest duża, a nowoczesny dom stoi oddalony od granicy. Wówczas ogrodzenie wygląda na okazalsze.

Szerokość przęsła ogrodzeniowego betonowego z gotowych elementów KOMBO uzależniona jest od wybranych bloczków ogrodzeniowych na murki i słupki oraz sposobu połączenia i ułożenia kształtek SEA i TIDE i wynosi:

  • poziome – 201,6 cm, 302,4 cm;
  • pionowe – 201,6 cm, 252 cm, 302,4 cm.

Ze względu na to, że betonowe wstawki mają rozmaite kształty i rozmiary, można je zestawiać na wiele sposobów. Przy tym należy pamiętać, że pionowe wypełnienie powinno być złożone wyłącznie z jednej warstwy tych samych elementów (tylko SEA lub tylko TIDE). Przy konstrukcjach poziomych kształtki można montować jedna na drugiej. Istnieje również możliwość ułożenia ich na tzw. zakładkę, gdzie każdy element będzie przesunięty względem siebie o połowę długości. Wówczas wymagane jest zastosowanie również elementów połówkowych. Zaleca się, by długość wypełnienia nie przekraczała 3 metrów.

Przęsło ogrodzeniowe betonowe z gotowych elementów – cena

Cena budowy ogrodzenia betonowego z gotowych elementów ażurowych uzależniona jest od kilku czynników. Przede wszystkim znaczenie ma wysokość i szerokość stawianego płotu oraz rodzaj materiału użytego na murki i słupki. Należy doliczyć także koszty akcesoriów do betonu, transportu towaru oraz robocizny. Zatem w każdym przypadku cena ogrodzenia betonowego ażurowego z gotowych elementów będzie kształtować się inaczej. Teraz możesz jednak szybko i precyzyjnie oszacować koszty zakupu elementów potrzebnych na przęsła na płot ażurowy betonowy – skorzystaj z kalkulatora ogrodzeń 3D. Narzędzie jest całkowicie darmowe i jednocześnie pozwala na zaprojektowanie i zwizualizowanie skonfigurowanego w nim ogrodzenia.

Jeśli rozważasz zakup elementów betonowych systemu KOMBO i interesuje Cię nowoczesne przęsło ogrodzeniowe, odpowiednie kształtki ażurowe kupisz u dystrybutorów marki JONIEC. Znajdź lokalnego dostawcę!

Leave a Reply