wyznaczamy nowe granice
blog firmowy joniec

Pomysł na ogrodzenie betonowe – nowoczesne i luksusowe

25.10.2022 Autor: Kategoria: Oferta/Nowe Technologie

Nowoczesny płot betonowy jest prawdziwą alternatywą dla konwencjonalnych ogrodzeń drewnianych i metalowych. W czasach, gdy ceny drewna i metalu ciągle idą w górę, beton zapewnia ekonomiczne rozwiązanie na lata. Dziś ogrodzeniowe systemy betonowe dostępne są w różnych kolorach i wzorach, które pozwalają tworzyć z nich nowoczesne i luksusowe kompozycje. Poznaj rozwiązanie, na które warto zwrócić szczególną uwagę.

 

Ogrodzenie modułowe betonowe – ponadczasowa inwestycja

Wybór zewnętrznego ogrodzenia wokół nieruchomości zależy przede wszystkim od preferencji właściciela i jego możliwości finansowych. Ci, którzy poszukują solidnego, modnego i jednocześnie ekonomicznego rozwiązania, powinni przyjrzeć się bliżej nowoczesnym płotom betonowym. Idealnie nadają się do estetycznego ogrodzenia prywatnego terenu. Zapewniają bezpieczeństwo i ochronę przed spojrzeniami przechodniów. Do tego nie trzeba rezygnować z indywidualności i nowoczesnego stylu, jeśli chodzi o ich wygląd, ponieważ współczesne ogrodzenia z betonu w niczym nie przypominają szarych i topornych płyt sprzed kilkudziesięciu lat. I dlatego doskonale nadają się nie tylko do grodzenia boków posesji, ale także do wznoszenia efektownych ogrodzeń frontowych.

Nowoczesne płoty betonowe charakteryzuje:

  • atrakcyjny wygląd;
  • duża stabilność;
  • długa żywotność;
  • wysoki stopień izolacji akustycznej;
  • łatwa konserwacja.

 

Ogrodzenia betonowe – wzory nowoczesne i luksusowe

W projektach współczesnych ogrodzeń murowanych często łączone są elementy betonowe z innymi materiałami. Dużym zainteresowaniem na rynku cieszą się rozwiązania modułowe z betonowych bloczków. Nie tylko estetycznie wyglądają, ale też pozwalają na szybkie wznoszenie solidnych konstrukcji. Słupki ogrodzeniowe oraz murki z betonu dobrze współgrają z metalowymi przęsłami płotów palisadowych. Dzięki bogatej gamie dostępnych kolorów łatwo można dopasować wygląd ogrodzenia do architektury budynku.

Takie konstrukcje można tworzyć z bloczków systemu ogrodzeniowego ROMA Mega. Został on zaprojektowany z myślą o wymagających klientach, którzy poszukują luksusowych, a zarazem współczesnych form.

Nowoczesne ogrodzenia betonowe – galeria systemu ROMA Mega

Połączenie masywnych bloczków betonowych w kolorze turmalinu z jasnoszarymi przęsłami o większych prześwitach tworzy nowoczesne ogrodzenie frontowe w luksusowym stylu.

Nowoczesne ogrodzenia domów jednorodzinnych powinny podkreślać architekturę i wygląd posesji. Kolorystyczne połączenie płotu modułowego w odcieniach brązu z deską elewacyjną na domu stanowi bardzo współczesną kompozycję.

Modułowa konstrukcja betonowych bloczków z pełnymi przęsłami i bramą w odcieniach szarości to bardzo nowoczesne zestawienie. Osiągnięty efekt wizualny w tym projekcie pozwolił na stworzenie ogrodzenia, które zachwyca i wzbudza respekt.

To może Cię zainteresować: Przęsło ogrodzeniowe betonowe z gotowych elementów

Nowoczesne ogrodzenia betonowe – cena

Cena bloczków każdego systemu ogrodzeniowego jest inna. Już sam wybór odpowiedniego wzoru, by uzyskać pożądany aspekt wizualny, wpływa na koszt budowy płotu. Chcąc zaoszczędzić na montażu, warto zdecydować się na nieskomplikowane konstrukcje. Na przykład system ogrodzeniowy ROMA Mega znacznie usprawnia komfort pracy. Wszystko to dzięki dość dużym gabarytom bloczków oraz bardzo prostemu systemowi układania.

Kwota, jaką trzeba zapłacić za nowoczesne ogrodzenia domów, zależy również od innych czynników. Wpływają na nią:

  • wysokość i szerokość słupków ogrodzeniowych;
  • rodzaj bramy, furtki i przęseł;
  • wybrany system otwierania wjazdu na posesję;
  • kolor płotu, np. cena bloczków modułowych różni się w zależności od wybranego odcienia;
  • koszt betonu i zalania fundamentów.

Jak widać to, ile kosztuje ogrodzenie betonowe, uzależnione jest od wielu kwestii. Co nie znaczy, że jego wycena musi być skomplikowana i zająć dużo czasu. Teraz możesz szybko, samodzielnie i precyzyjnie oszacować koszty swojego ogrodzenia betonowego za pomocą kalkulatora ogrodzeń 3D! Narzędzie jest dostępne za darmo i oprócz wyceny płotu pozwala zwizualizować projekt skonfigurowanego w nim płotu.

Jednak na pewno jest to rozwiązanie, w które warto zainwestować – nie tylko ze względu na jego wyjątkową solidność i trwałość, ale także z powodu wyjątkowo reprezentacyjnego wyglądu.

Elementy systemu ROMA Mega zamówisz u dystrybutora naszych produktów. Mamy przedstawicieli w całej Polsce. Sprawdź, gdzie kupić nowoczesne i luksusowe płoty betonowe w pobliżu swojej lokalizacji.

Leave a Reply