wyznaczamy nowe granice
blog firmowy joniec

Projektowanie ogrodzenia

Kalkulator budowlany JONIEC to darmowy program, który pozwala wykonać własny projekt ogrodzenia. Nasz konfigurator nie wymaga instalacji dodatkowego oprogramowania – wystarczy dostęp do internetu. Bez wychodzenia z domu możesz zobaczyć, jak wyglądać będzie Twoje ogrodzenie. Nie musisz już korzystać z usługi projektanta.

 

CO ZNAJDZIESZ W NASZYM PROGRAMIE DO PROJEKTOWANIA OGRODZENIA? 

1/ Wybieraj różne typy ogrodzeń, wybieraj różne odcienie i sprawdź, która kombinacja najbardziej Ci się podoba.

2/ Zmieniaj wysokość ogrodzenia, odległość między słupkami, ilość słupków i zaplanuj ogrodzenie tak, aby maksymalnie dopasować je do rozmiarów działki i architektury domu.

3/ Testuj różne ustawienie bramy i furtki, aby otrzymać najlepszą funkcjonalność i wygodę.

4/ Zaplanuj miejsce na: furtkę, bramę, kosze śmietnikowe, skrzynkę gazową, domofon, skrzynkę na listy. Podczas budowy będziesz wiedział, jak poprowadzić niezbędne instalacje i kable.

5/ Obserwuj postępy prac w widoku 2D i 3D – zobaczysz, czy wprowadzane zmiany są zgodne z Twoimi zamierzeniami. Realistyczna wizualizacja Twojego ogrodzenia pomaga idealnie dobrać proporcje, wymiary i odległości pomiędzy poszczególnymi elementami.

6/ Zapisz wykonany projekt i wracaj do niego, aby sprawdzić, czy wszystkie niezbędne szczegóły zostały w nim uwzględnione.

7/ Jeśli projekt jest gotowy – wydrukuj wycenę i zamów produkty. Znajdź punkt sprzedaży położony najbliżej miejsca budowy (joniec.pl/Gdzie kupić), co pozwoli Ci zaoszczędzić na kosztach transportu towaru.

 

CO JEST WAŻNE PRZED PRZYSTĄPIENIEM DO PROJEKTOWANIA OGRODZENIA? 

1/ Zweryfikuj wymiary działki, gdyż każdy centymetr ma znaczenie. Unikniesz niepotrzebnych niespodzianek podczas prac budowlanych, takich, jak: niedopasowane przęsła, konieczność przycinania bloczków, itp.

2/ Sprawdź, czy miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego nie narzuca jakiś obostrzeń i szczególnych warunków.

 

JAK PRZYSTĄPIĆ DO PRACY Z KONFIGURATOREM OGRODZEŃ? 

1/ Wejdź na stronę: www.kalkulatorogrodzenia.pl

2/ Utwórz swoje konto. Po wprowadzeniu kilku danych – otrzymasz na podany podczas rejestracji adres e-mail wiadomość z linkiem aktywacyjnym. Wystarczy w niego kliknąć i cieszyć dostępem do programu.

3/ Zaloguj się i twórz projekty – nie ma tu ograniczeń ilościowych. Projekty możesz oglądać i zmieniać w dowolnym momencie.

4/ Nie wiesz, jak wykonać jakiś element projektu? Wejdź w zakładkę POMOC/KALKULATOR 3D – Jak stworzyć projekt i obejrzyj krótki film z podpowiedzią, jak poradzić sobie z daną kwestią.

5/ Chcesz skonsultować swój pomysł z doradcą technicznym lub handlowcem? Zadzwoń do nas lub napisz:

Dział Handlowy: tel.: 602 539 182, mail: info@joniec.pl.

6/ Poszukujesz inspiracji? Obejrzyj galerię na www.joniec.pl. Tam znajdziesz zdjęcia ogrodzeń  zbudowanych z wszystkich dostępnych systemów ogrodzeniowych i we wszystkich aktualnie oferowanych odcieniach.

 

Wykonanie projektu na bazie przeprowadzonych pomiarów i po przeanalizowaniu specyfiki posesji pozwala zebrać wszystkie dane i zobrazować własną wizję i oczekiwania. Już na tym etapie możesz sprawdzić, czy zaplanowany rodzaj ogrodzenia, przęseł, bramy i furtki pasują do danej działki, czy lepiej znaleźć inne rozwiązanie dostępne w naszej ofercie. Przygotowanie projektu pozwala także wyeliminować ewentualne błędy na etapie montażu. To gwarancja, że ogrodzenie będzie pełnić funkcję praktyczną i estetyczną przez wiele lat.

Leave a Reply