wyznaczamy nowe granice
blog firmowy joniec

Jak wykorzystać palisady ogrodowe?

Czy wiecie, w jaki sposób można wykorzystać łupane palisady ogrodowe? Przedstawimy Wam kilka inspiracji.

BETONOWE KRAWĘŻNIKI

Najczęściej palisady łupane wykorzystuje się, jako zamiennik szarych zwykłych krawężników. Dzięki pięknym kolorom uzyskujemy atrakcyjne obramowanie ścieżek ogrodowych, ścieżek wjazdowych, rabatów kwiatowych. Obramowania wykonane z palisad ułatwiają koszenie, zapobiegają przerastaniu trawy, krzewów czy chwastów na ścieżki. Montaż palisad jest niezwykle prosty, a efekt wizualny i praktyczny docenią wszyscy właściciele działek i ogrodów.

SCHODY TARASOWE

Palisady łupane wykorzystać można do budowy schodów tarasowych, schodów wejściowych, do tworzenia umocnień skarp czy budowy tarasów o zróżnicowanych poziomach. Jeśli zależy nam na uzyskaniu niepowtarzalnego efektu, to palisady łupane na pewno pomogą osiągnąć ten cel. Zwłaszcza te, które ubarwione są w systemie MULTI-COLOR® – delikatne melanże są ozdobą każdej posesji. Dodatkowym atutem palisad jest ich trwałość i odporność na niekorzystne działanie warunków atmosferycznych. W naszym klimacie jest to duży plus betonowych elementów małej architektury ogrodowej. Bieżąca konserwacja polega na przemyciu palisad wodą pod ciśnieniem i ewentualnie zaimpregnowanie ich odpowiednim preparatem.

MAŁA ARCHITEKTURA OGRODOWA

Wyobraźnia może nam podpowiedzieć także inne zastosowanie palisad. Te małe betonowe elementy da się wykorzystać do budowy grilla ogrodowego, ławeczki ogrodowej, miejsca na ognisko, itp. Palisady dostępne są w kilku kolorach i w kilku wymiarach – dzięki temu można dowolnie je komponować tworząc konstrukcje, które z jednej strony uatrakcyjnią nasz ogród, a z drugiej strony sprawią, że będzie on bardziej funkcjonalny.

Zobaczcie krótką prezentację naszych PALISAD OGRODOWYCH:

Więcej informacji na naszej stronie internetowej www.joniec.pl

Leave a Reply