wyznaczamy nowe granice
blog firmowy joniec

Zastanawiasz się, jakie ogrodzenie zbudować? Podpowiadamy!

18.07.2019 Autor: Kategoria: Wskazówki i porady/Oferta/Ciekawostki

Jeśli stoisz właśnie przed decyzją, jakie ogrodzenie zbudować – przeczytaj kilka naszych sugestii. Dziś na rynku jest ogromna liczba materiałów, kolorów, systemów, propozycji. Można się w tym pogubić…

ZANIM ZACZNIEMY BUDOWĘ

Wszyscy chcemy, aby dom i jego otoczenie stało się  ostoją, do której z przyjemnością wracamy. Spokój i bezpieczeństwo zapewni nam dobrze wybrane i solidnie zbudowane ogrodzenie. Co zrobić, aby takie ogrodzenie stało się nie tylko trwałą ochroną naszej prywatności, ale także elementem ozdobnym dopełniającym aranżację działki?

Decydując się na budowę ogrodzenia musimy uwzględnić kilka ważnych czynników, które sprawią, że będzie ono spełniać swoje funkcje przez długie lata. Przede wszystkim ogrodzenie powinno być budowane zgodnie z zasadami sztuki budowlanej oraz z przepisami Ustawy Prawo Budowlane. Wykonawca powinien posiadać odpowiednie kwalifikacje i uprawnienia, dzięki którym w sposób fachowy i profesjonalny opracuje sposób i harmonogram budowy uwzględniając wszystkie parametry takie, jak: miejsce budowy, rodzaj gruntu, bezpośrednie otoczenie, pora roku, itp. Znalezienie fachowca nie jest wbrew pozorom sprawą łatwą. Warto spytać o referencje i doświadczenie, gdyż opłata za usługę często przewyższa kwotę wydaną na materiał do budowy ogrodzenia. Zadbajmy, aby ten koszt nam się opłacił. Pamiętajmy: solidny wykonawca, który dobrze wykona swoje prace, jest tak samo ważny, jak dobra jakość bloczków, z których będziemy budować ogrodzenie.

WYBÓR RODZAJU OGRODZENIA

Ogrodzenie warto dopasować do stylu w jakim zbudowany jest dom. Jeśli architektura domu jest klasyczna i spokojna to dobrym wyborem będzie ogrodzenie łupane GORC®. Łupana powierzchnia bloczków nadaje ogrodzeniu niepowtarzalny i szlachetny wygląd. Do budowy pełnych murów doskonale sprawdzi się system GORC® Top. Charakterystyczna budowa bloczków perfekcyjnie stabilizuje wysoką konstrukcję. Nowoczesna architektura posesji idealnie zagra z ogrodzeniem ROMA, które doskonale wpasowuje się w aktualne trendy w budownictwie. Systemy ogrodzeniowe ROMA Classic,  ROMA Horizon i ROMA Perfect charakteryzują się czystością i prostotą formy. Osoby lubiące lekką awangardę polubią system MODYŃ, którego bloczki mają lekko łukowy kształt sprawiający, że otoczenie domu przybiera indywidualny i oryginalny charakter.

Ogromnie ważnym parametrem przy wyborze ogrodzenia jest jego kolor. Ogrodzenie dopasowujemy do barwy elewacji, dachu, kostki brukowej lub innego elementu otoczenia. Do wyboru mamy bloczki jednokolorowe lub wykonane na bazie melanżu MULTI-COLOR®. W przypadku elementów jednokolorowych warto od razu przewidzieć, ile materiału zużyjemy do budowy całego ogrodzenia. Dokupując materiał musimy liczyć się z tym, że dostaniemy bloczki różniące się nieznacznie kolorem. Różnice w odcieniach jednego koloru mogą być spowodowane produkcją bloczków w różnych warunkach atmosferycznych oraz zmiennością kruszywa, które jest składnikiem pochodzenia naturalnego. Natomiast MULTI-COLOR® to efekt uzyskany w toku produkcji dający wrażenie subtelnego przenikania barw. Tu każdy bloczek jest troszkę inaczej ubarwiony, co po odpowiednim przemieszaniu i ułożeniu daje przepiękny efekt melanżu.

BUDOWA OGRODZENIA

Betonowe bloczki systemów ogrodzeniowych GORC®, ROMA, MODYŃ umożliwiają zbudowanie różnego typu ogrodzeń – z wąskimi słupkami i niską podmurówką, poprzez bardziej masywne z szerszymi słupkami i wyższą podmurówką, aż po wysokie pełne mury całkowicie oddzielające naszą posesję od uciążliwości pochodzących z zewnątrz.

ZOBACZ PRZYKŁADOWE REALIZACJE:

 

Leave a Reply