wyznaczamy nowe granice
blog firmowy joniec

Jak i po co przyklejać bloczki ogrodzenia?

Ogrodzenia naszej firmy buduje się z betonowych bloczków. Produktem, który bardzo ułatwia etap układania i stabilizacji ogrodzenia jest klej uszczelniacz firmy JONIEC®. Umożliwia on spojenie wszystkich elementów tworząc solidne połączenia, które będą odporne zarówno na wysokie, jak i niskie temperatury, a także starzenie oraz opady atmosferyczne. Jest to produkt jednokomponentowy poliuretanowy.

JAK PRZYKLEJAĆ BLOCZKI I DASZKI OGRODZENIA

Bloczki układamy warstwa po warstwie przysuwając do siebie każdy kolejny element. Krawędzie oraz powierzchnie boczne bloczków przyklejamy do siebie klejem JONIEC®. Dzięki temu ułożone bloczki nie będą zmieniać położenia względem siebie podczas zalewania betonem oraz uszczelnione zostaną wszystkie spoiny. Przyklejonych bloczków nie należy ruszać przez minimum 4-5 godzin, aby uniknąć przedostania się betonu przez szczeliny między bloczkami – może on pobrudzić powierzchnię ogrodzenia. Ostatnią warstwę ogrodzenia przykrywamy daszkami, przyklejając je do bloczków tym samym klejem-uszczelniaczem.

Obejrzyjcie filmy pokazujące, jak przykleić do siebie elementy ogrodzenia:

OGRODZENIE GORC®

 

OGRODZENIE ROMA

 

Leave a Reply

  • Jumbo-shop.pl 21.06.2019 / 08:06

    Niektórzy faktycznie nie kleją, czy też nie uszczelniają – potem jest problem po kilku miesiącach, czy latach. Reasumując warto to zrobić nawet dla świętego spokoju.