wyznaczamy nowe granice
blog firmowy joniec

Ogrodzenia na świecie – Rumunia

29.09.2017 Autor: Kategoria: Ciekawostki

Rumunia to państwo położone w południowo-wschodniej Europie. Członek Unii Europejskiej od 2007 roku, kandydujący obecnie do strefy Schengen. Rumunia z każdym rokiem zyskuje znaczenie jako niebanalny zakątek turystyczny, pełen malowniczych krajobrazów, historycznych budowli i słonecznych plaż. Gospodarka kraju rozwija się coraz prężniej, co widać po ilości nowych dróg, zmieniającej się infrastrukturze miast oraz ogromnej liczbie nowych fabryk i biur firm z całego świata.

Wyższy poziom życia widać przede wszystkim w dużych miastach, wokół których skupiony jest handel i produkcja. Tam pojawia się nowoczesna architektura prywatnych domów i posesji oraz modernistyczne bryły budynków biurowych. Małe miejscowości, to wciąż jeszcze oaza tradycyjnych zwyczajów, kultury i architektury. Niewielkie domki usytuowane wzdłuż głównych ulic, przecinających miasteczka i wsie, są często w mizernym stanie. Nie inaczej wyglądają ogrodzenia. Zobaczcie zresztą sami:

 

Sytuacja ekonomiczna Rumunii polepsza się z roku na rok. Rozwój i postęp widać w wielu miejscach kraju i w wielu obszarach działania miejscowej społeczności. Zmiany dotkną na pewno także sferę budownictwa i architektury – co z przyjemnością będziemy śledzić.

Leave a Reply