wyznaczamy nowe granice
blog firmowy joniec

Palisady porządkują przestrzeń wokół nas

Rozrastająca się trawa, którą trudno skosić, szalejące krzewy, które trudno ujarzmić – to problem, z którym boryka się wielu użytkowników ogrodów. Zmaganiom z naturą, która niczym nieograniczona wyrasta w kierunkach trudnych do przewidzenia, można zaradzić w łatwy i szybki sposób.

W CZYM NAM POMOGĄ PALISADY OGRODOWE?

Palisady betonowe świetnie sprawdzają się do umacniania skarp, tarasów, ścieżek. Można je także z powodzeniem stosować do ograniczania rabat kwiatowych czy przestrzeni pod drzewkami i roślinami ozdobnymi. To bardzo praktyczna ozdoba ogrodu, alternatywa dla klasycznych płotków. Dzięki palisadom nie tylko wprowadzimy ład i porządek, ale także zróżnicujemy przestrzeń ogrodu.

PALISADA (15)

JAKIE PARAMETRY SĄ WAŻNE?

Ważnym parametrem przy wyborze palisad jest ich trwałość. Warto zainwestować w produkty dobrej jakości, gdyż pozwoli nam to cieszyć się pięknym ogrodem przez długie lata. Firma JONIEC® stosując nowoczesną technologię zagęszczania betonu Vibro Technology oferuje trwałe i solidne produkty. Wypracowana przez lata technologia Splitting Technology pozwala wiernie imitować piękno łupanego kamienia. Niepowtarzająca się łupana powierzchnia każdego elementu nadaje ogrodowi unikatowy i zjawiskowy wygląd.

Projektując rozmieszczenie betonowych obrzeży warto zaznajomić się z dostępnymi wymiarami palisad. W zależności od charakteru ogrodu i architektury domu możemy zastosować elementy o jednym wymiarze lub wymieszać palisady o różnych wysokościach. Klasyczny i spokojny efekt uzyskamy budując równy rząd z jednakowych elementów. Wymieszanie palisad o różnej wysokości spowoduje, że uzyskana konstrukcja będzie bardziej szalona i awangardowa.

PALISADA (4)

Ważnym parametrem z punktu widzenia estetyki jest kolor palisad. Obrzeża betonowe dopasowujemy do koloru elewacji, dachu, kostki brukowej lub innego elementu otoczenia. Do wyboru są palisady jednokolorowe (np. piaskowe, szare, czarne) lub wielokolorowe. Multi-color® to efekt uzyskany dzięki wymieszaniu w toku produkcji kilku barwników. Każdy element jest inaczej ubarwiony, co pozwala stworzyć niepowtarzalne i wyjątkowe melanże.

PALISADA (21)

ŁATWY I SZYBKI MONTAŻ PALISAD 

Montaż palisad jest niezwykle prosty. Głębokość posadowienia palisady w ziemi powinna być skonsultowana z projektantem lub konstruktorem, który ustali ten parametr na podstawie warunków otoczenia i obciążenia, jakie palisada będzie przenosić ( np. na płaskim terenie palisada może być zagłębiona na mniejszą odległość, niż na skraju zbocza ). Pierwszym etapem jest wykonanie wykopu, na dnie którego należy ułożyć warstwę drenażu z materiału mrozoodpornego. Następnie kładziemy warstwę suchego betonu i ręcznie go zagęszczamy. Na świeży beton układamy palisady zagłębiając je do wysokości ustalonej z projektantem. Po ułożeniu linii z palisad obsypujemy je z dwóch stron suchym betonem aż do poziomu ziemi.

PALISADA (18)

SZEROKI WACHLARZ MOŻLIWOŚCI

Zakres wykorzystania palisady jest olbrzymi i zależy jedynie od wyobraźni osoby projektującej ogród. Dzięki palisadom stworzymy nietuzinkową, żywą przestrzeń przeznaczoną do odpoczynku i relaksu.

PALISADA (12)

PALISADA (10)

Masz pytania, na które nie znalazłeś odpowiedzi w artykule? Zadzwoń do naszych konsultantów handlowych: nr tel. 18 332 53 90 lub 602 539 182.  Jesteś zainteresowany zakupem palisad? Wyślij zamówienie na adres e-mail: sprzedaz@joniec.pl

Leave a Reply