wyznaczamy nowe granice
blog firmowy joniec

Deski betonowe – tania podstawa ogrodzenia

29.06.2017 Autor: Kategoria: Oferta/Nowe Technologie

Wybór rodzaju ogrodzenia zależy od wielu czynników. W przypadku domów mieszkalnych, siedzib firm czy urzędów – warto zainwestować w ogrodzenie, które będzie wizytówką takiej posesji. Grodząc duże działki przemysłowe, duże place składowe, sady czy też tereny działkowe warto pomyśleć o tańszym rozwiązaniu: z siatki lub gotowych paneli metalowych. Doskonałym uzupełnieniem takich ogrodzeń są podmurówki prefabrykowane. Dzięki betonowym deskom i łącznikom w szybki i tani sposób uzyskamy pożądany efekt – estetyczny fundament, idealnie komponujący się z zasadniczymi elementami ogrodzenia.

Deski i łączniki znajdujące się w naszej ofercie pasują do większości paneli i siatek dostępnych na rynku.  Zastosowanie gotowych elementów podmurówki znacząco przyspiesza czas wybudowania ogrodzenia, poprawiając przy okazji jego funkcjonalność i estetykę wykonania. Obecnie dostępne są trzy wysokości podmurówki: 20 cm, 25 cm oraz 30 cm, a długość desek to: 200 cm, 239 cm lub 249 cm. Do wyboru są deski zbrojone pełne lub profilowane. Deski łączy się ze sobą za pomocą łączników prostych i narożnych, dzięki którym wybudowany fundament ogrodzenia jest solidny i stabilny. Nasze podmurówki wykonywane są w oparciu o technologię produkcji „vibro technology”, która sprawia, że są one odporne na warunki zewnętrzne oraz trwałe.

Ogromną zaletą zastosowania desek i łączników betonowych jest ich prosty montaż. Fundament, który dzięki nim powstaje zapobiega przerostom trawy i chwastów na teren naszej posesji. Jest to także skuteczna bariera dla gryzoni i małych zwierząt, które z łatwością pokonują ogrodzenia zbudowane bez podmurówek. Ponadto jest to doskonały materiał do umocnień skarp i do wypoziomowania ogrodzenia na terenach pagórkowatych.

Schemat budowy ogrodzenia przy użyciu prefabrykowanej podmurówki:

Krok 1: wyznaczenie miejsc pod słupki ogrodzeniowe (z uwzględnieniem długości wykorzystywanych betonowych desek);

Krok 2: wykonanie stóp fundamentowych pod słupki (z lanego betonu);

Krok 3: po wyschnięciu betonu – ułożenie na zaprawie łączników prostych i narożnych;

Krok 4: montaż desek betonowych pomiędzy narożnikami;

Krok 5: posadowienie słupków;

Krok 6: mocowanie paneli lub siatki.

Deski betonowe JONIEC (6)

Deski betonowe JONIEC (10)

Deski betonowe JONIEC (19)

Leave a Reply

  • Adro 10.07.2017 / 10:07

    ogrodzenia prezentują się bardzo estetycznie, zapewne supki łącznikowe zabezpieczone są nakładkami,?

    • Joniec 14.07.2017 / 03:07

      Prosimy o doprecyzowanie pytania, żeby móc dobrze na nie odpowiedzieć. 🙂