wyznaczamy nowe granice
blog firmowy joniec

Ogrodzenia z nowoczesnych materiałów

18.01.2017 Autor: Kategoria: Oferta/Nowe Technologie

W budownictwie stale pojawiają się nowe produkty i materiały. Dotyczy to również materiałów wykorzystywanych do budowy ogrodzeń. Stosowanie coraz to innych surowców tworzy nowe możliwości techniczne oraz wizualne, które mogą w ciekawy sposób wyróżnić nieruchomość. Które z nowoczesnych rozwiązań cieszy się obecnie popularnością?

Gabiony
Ogrodzenia gabionowe są obecnie jednym z najpopularniejszych rozwiązań. To intrygujące połączenie stali oraz kamienia jest nowoczesnym akcentem pasującym zwłaszcza do prostego i nowoczesnego budownictwa. Gabiony mogą być całkowicie wypełnione (wspomnianymi kamieniami, ale też innym kruszywem czy drewnem), chociaż ładnie prezentują się także z prześwitami, które nadają ogrodzeniu lekkości. Powstają one z ceowników oraz pionowych prętów, które po zespawaniu tworzą kosz wypełniany różnego rodzaju materiałami.

Montaż tego typu ogrodzenia zaczyna się od osadzenia słupów stabilizujących i wykonania betonowej wylewki, która powinna być nieco szersza od samego gabionu. Następnie kosze wypełnia się wybranym materiałem.

Przęsła metalowe
Metalowe przęsła panelowe to bardzo popularne rozwiązanie gwarantujące nowoczesny i stylowy wygląd o spójnej formie. Możliwy jest tutaj montaż na dwa różne sposoby: w formie palisady (czyli równolegle do słupka) oraz jako żaluzja (montując je pod odpowiednim kątem). Można także samodzielnie ustalać odległość między panelami otrzymując w ten sposób różną przezierność ogrodzenia. Dzięki różnorodności kolorów można stworzyć rozmaite kompozycje i stworzyć spersonalizowane ogrodzenie o niepowtarzalnym charakterze jednocześnie zachowując spójność z resztą otoczenia. Przęsła są odpowiednio zabezpieczone przed korozją, co zwiększa ich trwałość oraz wysoką estetykę wykonania.

Prefabrykowane bloczki betonowe
W przypadku tego typu ogrodzeń stosowane są elementy prefabrykowanie z betonu. Produkowane są one w rozmaitych barwach i kształtach, a także wymiarach. Mogą mieć gładką powierzchnię, chociaż można nadać im też fakturę imitującą kamień – tak też jest w przypadku ogrodzeń betonowych Joniec. Ich ważnym atutem jest prosty i jednocześnie szybki montaż oraz trwałość materiału. Tego typu ogrodzenia mogą służyć przez długie lata.

Z prefabrykowanych bloczków betonowych można tworzyć też podmurówki stanowiące fundament dla ogrodzeń panelowych, kutych czy drewnianych. Mogą być także stosowanie jako podmurówka pod ogrodzenie przy murowanych słupkach.

Każdy z tych nowoczesnych wariantów ma niewątpliwie dużo atutów i w zależności od tego, jakie mamy potrzeby oraz oczekiwania można stworzyć wyjątkowe i trwałe ogrodzenie, które będzie służyło przez długie lata.

myslenice_joniec_2016_009_01  myslenice_joniec_2016_078_01 GL22 GORC (22)

Ogrodzenie ROMA (4) Ogrodzenie ROMA (17) Przęsła panelowe (57)

myslenice_joniec_2016_028_01

Leave a Reply