wyznaczamy nowe granice
blog firmowy joniec

O czym należy pamiętać przy montażu daszków ogrodzeniowych?

Daszki są tym elementem ogrodzenia, który zabezpiecza całość przed działaniem warunków atmosferycznych. Zabezpieczają przed dostaniem się wilgoci do środka ogrodzenia przedłużając w ten sposób jego trwałość i elegancki wygląd. Dodatkowo stanowi rodzaj wykończenia o dużych walorach estetycznych.

Podczas montażu daszków ogrodzeniowych należy pamiętać o kilku istotnych kwestiach, dzięki którym ogrodzenie będzie służyło nam przez długie lata. Warto np. zwrócić uwagę na wielkość oraz kształt daszków, które należy dopasować do budowanego ogrodzenia. Daszki firmy Joniec zaprojektowano tak, by podkreślały atrakcyjny wygląd projektu, ale też skutecznie zabezpieczały przed warunkami atmosferycznymi.

Najważniejszy jest prawidłowy montaż, dzięki któremu zapobiegniemy późniejszym problemom technicznym. Bardzo ważne jest uszczelnienie przestrzeni między daszkiem a bloczkiem słupka oraz wykonanie kapinosów, czyli odpływu wody – w przeciwnym razie podczas deszczu mogą powstawać nieestetyczne zacieki na murkach. W przypadku, gdy daszki nie posiadają kapinosów, należy wykonać odpowiednie nacięcia. Następnie trzeba wyszlifować miejsca styku bloczków z daszkami i zamontować daszki przy użyciu mrozoodpornego kleju – warto o tym pamiętać, gdyż zabezpieczymy w ten sposób daszki przed działaniem niskich temperatur. Doskonale sprawdzi się tutaj klej uszczelniacz JONIEC, który posiada mocną przyczepność do różnego rodzaju podłoży, co zapewnia trwałość łączenia. Aby zabezpieczyć komory bloczków przed wilgocią, należy uszczelnić połączenia i szczeliny między daszkami i bloczkami masą silikonową. Istotne jest również prawidłowe zabezpieczenie daszków przed ewentualnymi uszkodzeniami czy zabrudzeniami. W tym przypadku konieczna jest impregnacja wysokiej jakości impregnatem do betonu firmy Joniec.

Stosując się do tych wszystkich zasad z pewnością uda nam się odpowiednio przygotować daszki oraz ogrodzenie na długie lata użytkowania, w trakcie których nie straci ono swojego naturalnego i atrakcyjnego wyglądu.

o22c_01 Daszki3_01 krosno_joniec_2016_071_01 o16c_01 Daszki1_01

Leave a Reply

 • Tomek 27.06.2017 / 06:06

  Witam. Zakupiłem ogrodzenie Roma razem z daszkami dedykowanymi, które nie mają kapinosa. Czy tak być powinno? Daszki Jeszcze nie są przyklejone i widzę że po deszczu są duże zaciski przy daszkach. W artykule jest mowa o nacięciach. O co dokładnie chodzi?

  • Joniec 14.07.2017 / 04:07

   Kapinosy, o których piszemy w artykule wykonuje się w przypadku, gdy wymiary montowanych daszków są większe, niż wymiary bloczków ogrodzeniowych. System ROMA został zaprojektowany tak, że wymiar daszka jest taki sam, jak wymiar bloczka. Nadaje to ogrodzeniu nowoczesny wygląd. W tym przypadku kapinosy nie są wykonywane. Jedyne, co zalecamy, to przyklejenie daszka do bloczka przy użyciu kleju JONIEC i w ten sposób zapewnienie uszczelnienia połączenia między daszkiem a bloczkiem.

 • Jacek 20.07.2017 / 01:07

  Dzień dobry
  Od 2 tygodni mam ogrodzenie łupane Gorc Waszej firmy. Chciałbym je całe zaimpregnować. Moje daszki to ciemny brąz na których są wykwity wapienne. W związku z tym mam pytanie – czy najpierw powinienem się ich pozbyć, a później impregnować czy też mogę je od razu zaimpregnować bo wyczytałem, że po jakimś czasie same znikają. Docelowo daszki chciałbym w późniejszym czasie pomalować. Myślałem również nad tym aby daszki zaimpregnować, a wykwity po prostu zamalować, ale nie wiem czy nie wyjdą ponownie po pewnym czasie. Dodatkowo chciałbym zapytać po jakim czasie od postawienia ogrodzenia mogę je impregnować i jaka jest wydajność impregnatu z 1l.
  Pozdrawiam

  • Joniec 27.07.2017 / 09:07

   1) Impregnacja ogrodzenia może być wykonana najwcześniej po ok. miesiącu od ukończenia prac związanych z budową ogrodzenia.
   2) Ogrodzenie przed zaimpregnowaniem impregnatem PROTECT powinno się bezwzględnie wyczyścić z wykwitów wapniowych. Między czyszczeniem chemicznym za pomocą preparatu do czyszczenia a impregnowaniem (PROTECT) powinno się zachować odstęp czasowy ok. 2-3 tygodnie.
   3) Malowanie daszków można wykonać farbą renowacyjną znajdującą się w ofercie firmy JONIEC. Farbę można nałożyć na goły daszek lub na zaimpregnowany wcześniej Impregnatem PROTECT. Między impregnacją a malowaniem powinno się zachować odstęp czasowy ok. 2-3 tygodnie.
   4) Wydajność 1L impregnatu PROTECT to ok 5 m2.