wyznaczamy nowe granice
blog firmowy joniec

Kiedy trzeba zdemontować stare ogrodzenie?

27.12.2016 Autor: Kategoria: Najczęściej zadawane pytania

Wysokiej jakości i dobrze zamontowane ogrodzenie powinno nam służyć przez długie lata. Jednak co jeśli ten czas już upłynął lub gdy montaż nie został przeprowadzony w odpowiedni sposób? Kiedy należy zdemontować stary płot i rozważyć zakup nowego?

Oznaką złego stanu ogrodzenia jest oczywiście jego wygląd – ślady rdzy lub kruszące się elementy są pierwszymi sygnałami, że dzieje się coś niedobrego. Lecz przed podjęciem jakichkolwiek działań należy sprawdzić stan starego ogrodzenia. Może się bowiem okazać, że słupki ogrodzeniowe są w dobrej kondycji i wystarczy je jedynie odświeżyć, wyczyścić i zaimpregnować. Dzięki temu koszt zmiany ogrodzenia będzie zdecydowanie niższy, gdyż do wymiany pozostaną nam jedynie przęsła lub panele.

Przed rozpoczęciem prac należy zwrócić uwagę na to, jak zbudowane jest ogrodzenie. Jeżeli powstało z bloczków betonowych Joniec, to między słupkami montowane są przęsła z różnych materiałów: drewna, metalu, czy też PCV. Gdy zniszczeniu uległy jedynie przęsła, to wystarczy je odnowić bądź zaimpregnować, a w ostateczności zdemontować i wymienić na nowe. Natomiast same bloczki, jeśli są tylko przybrudzone, wystarczy odświeżyć i zabezpieczyć. Jednak jeżeli są w gorszym stanie i się sypią, to w takim przypadku należy wymienić całe ogrodzenie.

Gdy ogrodzenie zostało zbudowane na bazie prefabrykowanej podmurówki, proces będzie wyglądał nieco inaczej. W tym przypadku podczas stawiania ogrodzenia najpierw montowane są betonowe deski, a następnie wkłada się metalowe słupki w łączniki wspomnianych desek. Do słupków montowane są przęsła. W sytuacji, gdy zniszczone są jedynie przęsła oraz metalowe słupki, to należy je odnowić, bądź zdemontować i wymienić na nowe. Jeśli podmurówka również jest uszkodzona i popękana, to ją także trzeba zastąpić.

Niezależnie od tego, jaki płot mamy, nie można zapomnieć o frontowych elementach ogrodzenia. Bramy oraz furtki po wielu latach użytkowania także wymagają wymiany. Wtedy demontaż należy rozpocząć właśnie od nich.

Gdy już zlikwidujemy niszczejące ogrodzenie należy zdecydować się na nowe, które będzie przede wszystkim trwałe i spełni wszystkie nasze oczekiwania. Można postawić na płot podobny do poprzedniego, jednak jest to również okazja, aby coś zmienić i zdecydować się np. na bardziej nowoczesne rozwiązanie, co doda uroku naszej nieruchomości lub podkreśli jej indywidualny charakter.

modyn-czerwony-3_01

Leave a Reply