wyznaczamy nowe granice
blog firmowy joniec

Jak odświeżyć daszki ogrodzeniowe?

Żyjemy w klimacie, gdzie warunki atmosferyczne mają niekorzystny wpływ na wystawione na ich działanie materiały. Opady deszczu czy śniegu, silne wiatry, promienie słoneczne czy kurz sprawiają, że z upływem czasu powierzchnia daszków ogrodzeniowych może wyblaknąć i stracić swój wygląd. Aby przywrócić im dotychczasowy, atrakcyjny wygląd warto stosować odpowiednie preparaty.

Skutecznym środkiem na odświeżenie daszków betonowych jest farba do malowania oraz renowacji betonowych powierzchni Joniec. Środek ten jest wodorozcieńczalną farbą akrylowo- silikonową o właściwościach ochronno- dekoracyjnych. Jako że powstała ona w oparciu o nowoczesne surowce cechuje ją wysoka jakość: jest bardzo odporna na warunki atmosferyczne i ścieranie, do tego posiada dużą przyczepność do podłoża. Farba ta jest przeznaczona przede wszystkim dla powierzchni daszków, które są narażone na działanie czynników zewnętrznych.

Aby prawidłowo nałożyć farbę, powierzchnia ogrodzenia powinna być wysezonowana, oczyszczona z kurzu, wszelkich zanieczyszczeń oraz łuszczących się starych farb. Dlatego też przed rozpoczęciem malowania warto zmyć podłoże wodą z detergentem, spłukać i osuszyć. Jeżeli nawierzchnia jest zagrzybiona lub znajdują się na niej porosty, należy je mechanicznie usunąć i następnie zdezynfekować powierzchnię. Bardzo ważne jest, aby przed nałożeniem farby nie impregnować powierzchni daszków!

By prawidłowo nanieść farbę, należy nałożyć jej dwie warstwy. Pierwsza służy jako grunt i powinna być rozcieńczona z wodą w proporcji 1:1, natomiast jako drugą warstwę stosuje się już samą emulsję.

Farba jest dostępna w kolorach daszków naszej firmy, a jest to piaskowy, kremowy, stalowy, jasny brązowy, ciemny brązowy, żółty oraz czarny. Może ona być stosowana również do innych betonowych elementów, jednakże powinny one być w jednolitych barwach. Jeżeli pomalujemy produkt w odcieniu MULTI-COLOR, to utracimy tym samym efekt melanżu, o czym koniecznie warto pamiętać.

Prawidłowa i regularna pielęgnacja betonowych elementów ogrodzenia jest gwarancją ich trwałości i naturalnego wyglądu przez długie lata. Dlatego też warto pamiętać o ich odpowiednim zabezpieczeniu już w momencie budowy.

dsc_8553-mediumdaszki2_01

daszki6_01

daszki1_01

Leave a Reply