wyznaczamy nowe granice
blog firmowy joniec

Barwienie betonu

19.10.2016 Autor: Kategoria: Oferta/Nowe Technologie

Wyszukując betonowe materiały i produkty wśród ofert producentów pewnie mało kto zastanawia się jak jest zabarwiany beton wykorzystywany do produkcji bloczków ogrodzeniowych i elementów małej architektury, typu: palisady, gazony, donice czy bloczki skarpowe. Największą popularnością cieszy się barwienie powierzchowne oraz barwienie w masie.

Co to oznacza? W przypadku barwienia powierzchownego, jak sama nazwa wskazuje, barwiona jest tylko zewnętrzna warstwa materiału o grubości 1-2 mm. Rozwiązanie to stosuje się przede wszystkim przy kostkach brukowych. W pozostałych przypadkach najczęściej stosuje się barwienie w masie, gdzie zabarwianie zachodzi na pełnej głębokości surowca. Metoda ta daje wiele korzyści i tym samym zwiększa zastosowanie barwionego w ten sposób betonu.

Wybierając beton barwiony w masie nie musimy się obawiać, że na jego powierzchni powstaną odbarwienia czy dojdzie do odbicia lub zarysowania, co niestety dość często dotyczy wierzchnich warstw materiałów. Przy barwieniu powierzchniowym odpadająca miejscowo warstwa zewnętrzna ujawnia naturalny kolor betonu tworząc nieestetyczne białe plamy.

Barwiony w masie beton jest odporny na ścieranie. Dzięki zabarwieniu całego materiału nawet w przypadku uszkodzeń nie musimy obawiać się jasnych wyróżniających się na tle reszty betonu plam. Dzięki temu możliwe jest także dowolne docinanie bryły, co umożliwia uzyskanie dowolnego kształtu. Metoda ta jest droższa od barwienia powierzchownego, jednak posiada zdecydowanie więcej zalet przemawiających na jej korzyść.

Ogrodzenia betonowe Joniec, która są barwione w masie to gwarancja trwałego koloru. Dodatkowo stosowana w ich produkcji autorska technologia MULTI-COLOR® pozwala precyzyjnie imitować wygląd naturalnego kamienia cechującego się zmiennością odcieni oraz przenikaniem się kolorów. Dzięki temu wybrane ogrodzenie cechuje nie tylko niezwykła trwałość i odporność na uszkodzenia oraz zabrudzenia, ale też naturalny wygląd.

roma-onyx-1_01gl22-gorc-100

ogrodzenie-roma-14

gl38-gorc-68

palisada-4

palisada-19

Leave a Reply

  • Rexbud.com.pl 29.10.2016 / 11:10

    Jestem pod wrażeniem jakości zdjęć, nie mówiąc już o ograodzeniu. Dobra robota.