wyznaczamy nowe granice
blog firmowy joniec

Ogrodzenie z metalowych przęseł panelowych

05.10.2016 Autor: Kategoria: Oferta

Zapewne każdy chciałby mieć efektowne ogrodzenie wpasowujące się w najnowsze trendy. Jednocześnie, prócz odpowiedniej estetyki, istotne jest zapewnienie poczucia bezpieczeństwa mieszkańców ogrodzonej posesji. Częściowo wynika to ze zwyczajów panujących w Polsce, a także z chęci posiadania prywatności i spokoju. Jednym z rozwiązań jest ogrodzenie z metalowych przęseł panelowych.

Przęsła te skutecznie oddzielają teren posesji od przestrzeni publicznej – chodników i dróg. Sami możemy zdecydować jak szerokie mają być przęsła i jaki ma być między nimi odstęp, czyli przezierność ogrodzenia. W ten sposób określamy, jak bardzo chcemy ograniczyć widoczność naszej posesji oraz wyznaczyć stopień kontaktu z otoczeniem zewnętrznym. Jako że nie jest to całkowicie zabudowany mur, mamy tutaj prześwity ukazujące nam, co dzieje się po drugiej stronie ogrodzenia. Nie wywołuje to poczucia całkowitej izolacji od zewnętrznego świata.

Do tego przęsła ogrodzeniowe można montować na dwa różne sposoby: w postaci palisady (czyli równolegle do powierzchni słupka) lub poziomo pod kątem- ta metoda pozwoli stworzyć ciekawy efekt żaluzji. Obydwie opcje stopniowo zyskują na popularności- zwłaszcza wśród osób, które lubią nowoczesność i innowacyjność. Atutem ułożenia przęseł w formie żaluzji jest brak zacienienia spowodowanego zabudowanym ogrodzeniem: promienie słońca przedostają się przez szpary między przęsłami. Dodatkowo jest to dobre zabezpieczenie przed potencjalnym włamywaczem, gdyż tak zamontowane i wyprofilowane przęsła uniemożliwiają oparcie o nie stopy i przejście przez płot. Natomiast osoby gustujące w nietuzinkowych i nowoczesnych rozwiązaniach mogą zdecydować się na ustawienie paneli po skosie, w tzw. jodełkę tworząc rozmaite kompozycje.

Dodatkowo poprzez zastosowanie do budowy słupków i murków ogrodzenia różnych materiałów możemy stworzyć bardzo różnorodne i ciekawe projekty ogrodzenia. Na przykład łącząc słupki betonowe wykonane z łupanych bloczków systemu GORC® z metalowymi przęsłami stworzymy nowoczesną kompozycję z naturalnymi, klasycznymi akcentami. Jako przykład ciekawego rozwiązania można przedstawić także gładkie bloczki systemów ogrodzeniowych ASTRA i ROMA, które dzięki swojej konwencjonalnej prostocie będą doskonale współgrać z niemalże każdym budownictwem.

przesla-panelowe-46przesla-panelowe-51przesla-panelowe-41przesla-panelowe-59

Leave a Reply