wyznaczamy nowe granice
blog firmowy joniec

Wypełnienia ogrodzeń gabionowych

27.09.2016 Autor: Kategoria: Wskazówki i porady/Oferta

Zyskujące coraz większą popularność w Polsce gabiony to już znana i często wykorzystywana forma ogrodzenia na południu i zachodzie Europy. To bardzo proste i ciekawe rozwiązanie również można z łatwością urozmaicić i dostosować do własnych upodobań. Jest to możliwe dzięki wielu możliwościom wypełnienia gabionowych ogrodzeń. Jakie mamy możliwości?

Tak jak wspominaliśmy niedawno na naszym blogu najpopularniejszym rozwiązaniem są tutaj wypełnienia z użyciem rozmaitych kamieni: polnych, granitowych czy też bazaltu, choć ciekawy efekt uzyskamy też decydując się na beton z odzysku, szkło, lub szklane elementy połączone z kolorowymi kamieniami.

przesla-gabionowe-26

Jeżeli właściciel posesji jest zwolennikiem ekologicznych rozwiązań to odpowiednim wypełnieniem będzie chociażby kora lub jej połączenie z pniami drzew. Takie rozwiązania z pewnością stworzą bardziej naturalne i przyjazne otoczenie. Należy jednak pamiętać, że materiały te ulegają biodegradacji i niestety nie będą tak trwałe jak np. kamienie.

Natomiast jeśli pojawia się problem przy podjęciu ostatecznej decyzji o wypełnieniu, to tymczasowym rozwiązaniem mogą być nawet… liście. Posiadając duży ogród niejeden właściciel boryka się z problemem ich usuwania. Nic prostszego- jesienną porą opadające liście będą kolorowym i darmowym wypełnieniem naszego ogrodzenia, które skutecznie oddzieli naszą posesję od sąsiadów czy pobliskiej drogi. A w tym czasie spokojnie można rozważyć inne, długoterminowe rozwiązanie.

Prócz tego można zdecydować się na dodatkowe urozmaicenia podkreślające atrakcyjność naszego ogrodzenia. Efektowne będzie na pewno podświetlenie gabionowego ogrodzenia, co tylko wieczorami wyeksponuje jego zalety. Co więcej, taki płot doskonale sprawdzi się jako podpora dla pnących roślin- bluszcz obrastający kamienny płot z pewnością doda mu charakteru. Natomiast jeśli płoty mają prezentować się nieco lżej, to można zastosować połączenie gabionowych murków z panelami ogrodzeniowymi.

Warto pamiętać, że prócz efektownego ogrodzenia z murków gabionowych można stworzyć atrakcyjne dla oka elementy ogrodowej architektury, np.: przesłony wydzielające część wypoczynkową w ogrodzie, elementy ozdobne rabat oraz kwietników czy też wiatę oddzielającą warzywnik czy kompostownik. Natomiast tworząc zarówno ogrodzenie jak i elementy ogrodowe z tego samego materiału uzyskamy ciekawie skomponowaną całość.

3dabe86b2647831bf6d4b510c5640f82

59eec5c24775c6c15fd27da53942eebe

przesla-gabionowe-20

Leave a Reply