wyznaczamy nowe granice
blog firmowy joniec

Ogrodzenie gabionowe – płot w nowoczesnym stylu

12.09.2016 Autor: Kategoria: Oferta

Gabiony są to kosze, które wykonano z metalowych siatek wypełnionych rozmaitymi materiałami. Przeważnie jest to bazalt, gnejs, granit czy zwykłe polne kamienie. Coraz częściej w nowoczesnych i bardziej designerskich projektach wykorzystuje się bryły bądź kule z kolorowego szkła, co wraz z podświetleniem daje nadzwyczajny rezultat.

Początkowo ogrodzenia gabionowe były stosowane głównie w budownictwie inżynieryjnym jako bariery dźwiękochłonne, ochrona przeciwpowodziowa, mury oporowe, ściany licujące czy regulacja koryt rzek i potoków. Posługiwano się nimi już w XIX wieku. Jednak z czasem ich zastosowanie zwiększało swój zakres- wykorzystywano przede wszystkim ich stabilność, masywność, szczelność oraz trwałość. Stosowanie gabionów jako ogrodzenia jest stosunkowo nowym rozwiązaniem stale zyskującym na popularności.

Nieustannie rosnące zainteresowanie ogrodzenia te zawdzięczają swojemu oryginalnemu i jednocześnie naturalnemu wyglądowi. Takie rozwiązanie to nowoczesny i stylowy wygląd świetnie wpisujący się w najnowsze trendy architektoniczne. Dzięki różnym wypełnieniom płoty tego typu doskonale komponują się też z budynkami o klasycznym wyglądzie.

Kolejnymi atutami jest ich trwałość i tłumienie hałasu. Dzieje się tak, ponieważ gabiony są wypełniane materiałami o dużej rozpraszalności akustycznej. Nierówne brzegi kamieni sprawiają, że fale dźwiękowe są całkowicie rozpraszane już na zewnętrznej ścianie płotu, dzięki czemu nie przechodzą one przez przegrodę.

Jako że ogrodzenia gabionowe nie wymagają szczególnej pielęgnacji i konserwacji, są bardzo ekonomiczne. Do tego nie zawierają żadnych groźnych związków chemicznych i mają stabilną konstrukcję, w związku z czym nie stanowią zagrożenia dla ludzi, zwierząt oraz natury.

Dlatego też, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów, poszerzyliśmy ofertę o przęsła gabionowe, które nadają ogrodzeniom niepowtarzalny i oryginalny wygląd. Jako że przestrzenie między nimi można wypełniać w dowolny sposób, powstaje niemalże niezliczona ilość możliwości architektonicznych pozwalająca stworzyć najbardziej odpowiadające nam rozwiązanie.

3dabe86b2647831bf6d4b510c5640f82

59eec5c24775c6c15fd27da53942eebe

14779f03207957900926ebcdc327e0a6

Leave a Reply

  • Karol 28.09.2016 / 02:09

    Jak zwykle pełen profesjonalizm 🙂