wyznaczamy nowe granice
blog firmowy joniec

Trendy w budownictwie na 2016 rok

08.02.2016 Autor: Kategoria: Nowe Technologie

Za nami nieoficjalne rozpoczęcie sezonu budowlanego, czyli największe w Europie Środkowo-Wschodniej targi branżowe BUDMA w Poznaniu. Jak co roku były one sposobnością do zapoznania się z rynkowymi nowościami, jak również do dyskusji na temat aktualnych trendów w budownictwie. Większość z nich pozostaje niezmienna od kilku lat, jednak pojawiają się również nowe rozwiązania, zyskujące całkiem szerokie grono zwolenników. Jak zbudować dom „na czasie” i dopasować do niego odpowiednie, modne ogrodzenie?

We współczesnym budownictwie wyróżnić można dwa główne nurty – klasyczny oraz nowoczesny. Tradycjonaliści preferują rozwiązania klasyczne, spotykane w architekturze od dawien dawna, oczywiście wedle dostosowanych do dzisiejszych czasów standardów. Z kolei zwolennicy nowszych form to przede wszystkim wyznawcy minimalizmu w budownictwie, stawiający na proste, nowatorskie konstrukcje. Obowiązujące trendy należy rozróżnić między panujące wśród obu wymienionych grup z osobna.

Modne rozwiązania dla zwolenników klasyki to niezmiennie cegły o surowej fakturze, a także postarzane dachówki. Dzięki nim możemy osiągnąć efekt surowego budynku, sprawiającego wrażenie jakby wcale nie był on nowy, ale istniał już od wielu lat. Do tak zbudowanego domu o klasycznym wyglądzie polecamy ogrodzenia z serii GORC, których betonowe bloczki imitujące łupany kamień idealnie współgrają z tradycyjnymi konstrukcjami.

Ogrodenie GORC de Luxe

Z kolei w nurt architektury minimalistycznej wpisują się płaskie ciemnoszare lub czarne dachówki, używane również jako wierzchnia warstwa elewacji, a także specyficzne rodzaje cegieł: szkliwione bądź o nierównej fakturze. Uzyskiwane w ten sposób nowatorskie formy najlepiej uzupełnią proste rozwiązania w zakresie ogrodzeń, jak choćby tworzone z betonowych modułów ASTRA Multigrain.Ogrodzenie ROMA

Wśród trendów na 2016 rok, wskazywanych przez fachowców, przewija się również sugestia bazowania na stylu skandynawskim, a w efekcie wznoszeniu niskich domów z płaskimi dachami, których stonowane barwy przebijał będzie wyróżniający akcent kolorystyczny. Niezaprzeczalnie kontynuowany będzie zapewne budownictwo pasywne i ekologiczne, wykorzystujące przyjazne dla środowiska rozwiązania.

Leave a Reply

  • Cartech 11.01.2019 / 08:01

    Stonowana stylistyka i trend na szare dachówki zdecydowanie odpowiada mojemu gustowi. Pozdrawiam