wyznaczamy nowe granice
blog firmowy joniec

Zalety ogrodzenia w postaci muru

04.03.2016 Autor: Kategoria: Wskazówki i porady/Oferta/Bez kategorii

Ogrodzenie naszej posesji jest jednocześnie wykończeniem naszego ogrodu. Ważne jest, by odpowiednio prezentowało się nie tylko z zewnątrz, ale również w kompozycji z naszą działką. Takim rozwiązaniem jest ogrodzenie w formie muru. Jest to doskonałe rozwiązanie dla osób ceniących sobie prywatność i jednocześnie elegancję.

GL38 GORC (76)

Tego typu ogrodzenia wykonywane są z różnych materiałów: betonu, kamienia czy np. cegły. Dzięki temu pojawia się szeroki wybór jeżeli chodzi o wizualne aspekty. Miłośnicy minimalizmu mogą wybrać prosty i jednocześnie estetyczny mur, ale wielbiciele dodatków i urozmaiceń również znajdą coś dla siebie. Wybierając projekty z różnych materiałów mamy np. możliwość połączenia różnych kolorów, dzięki czemu otrzymamy bardzo ciekawe zestawienia kolorystyczne. Dodatkowego uroku doda mu również obrastająca go zielona roślinność, która wzbogaci ogrodową kompozycję.

Pełne ogrodzenie jest świetnym rozwiązaniem na dużych działkach, gdzie jest więcej przestrzeni i możliwości zagospodarowania nieruchomości. Ogrodzenia tego typu doskonale komponują się z zielenią ogrodu, co jest bardzo ważne. Dodatkowo, płot powinien też harmonizować z krajobrazem wokół posesji. Jednak mur niesłusznie kojarzy się tylko z wysokim zabudowaniem – taka realizacja nie jest konieczna. Jeżeli chcemy, to wykonawca bez problemu wykona mur niższy, stosownie do naszych oczekiwań.

Atutem tego typu ogrodzeń jest również poczucie bezpieczeństwa, jakie one zapewniają. Wyższy mur zniechęci potencjalnego włamywacza, nie tylko wysokością, ale i swoją powierzchnią, która utrudnia przechodzenie na drugą stronę.

Ogrodzenie w postaci muru to idealne rozwiązanie dla osób ceniących sobie prywatność. Jeżeli mamy nieprzyjemnych sąsiadów lub ogród usytuowany blisko chodnika czy drogi, to będzie to najlepsze wyjście z tej patowej sytuacji. Dzięki temu będziemy mogli spędzać wesoło czas ze znajomymi, bądź po prostu relaksować się w zaciszu naszego ogrodu.

GL38 GORC (91) GL22 GORC (150)

Leave a Reply