wyznaczamy nowe granice
blog firmowy joniec

Ogrodzenia betonowe modułowe

25.01.2016 Autor: Kategoria: Oferta

Ogrodzenia betonowe możemy najogólniej podzielić na dwa rodzaje. Pierwsze z nich powstają w wyniku wylania betonowych cokołów, z kolei drugie opierają się na betonowych elementach prefabrykowanych. Te ostatnie stanowią podstawę naszej oferty. Wśród licznych, proponowanych przez nas rozwiązań z gotowych bloczków szczególną uwagę przyciągają ogrodzenia modułowe ASTRA Multigrain. To połączenie tradycyjnego wyglądu i oszczędnej formy, popularne ze względu na uniwersalizm w zakresie kompozycji estetycznej.

ASTRA (1)Ogrodzenia betonowe ASTRA Multigrain produkowane są w drobnej strukturze grysowej, a drugi człon swej nazwy zawdzięczają fakturze multigrain. Bloczki systemu, charakteryzujące się klasycznym wyglądem, mają kształt prostokątnych pustaków zalewowych. Ich zastosowanie przyspiesza budowę ogrodzenia oraz obniża koszty inwestycji. Elementy ogrodzeniowe ASTRA, zarówno murkowe, jak i słupkowe, wykończone są imitacją spoin, dlatego nie wymagają fugowania.

System ogrodzeniowy ASTRA składa się z trzech rodzajów bloczków oraz dwóch typów daszków, dostępnych w dwóch kolorach: stalowym i czarnym. Elementy murka AMM19 mogą być stosowane zarówno do budowy murków ogrodzeniowych, jak i podmurówek, a ich zwieńczenie stanowią daszki CPDDM. Elementy słupka ASM19 oraz ASM36 to odpowiednio prostokątne i kwadratowe moduły, które dobieramy według indywidualnych preferencji, na szczycie umieszczając foremne daszki CSDM.

Montaż ogrodzeń betonowych ASTRA przeprowadzamy dokładnie w ten sposób, co innych ogrodzeń modułowych. Zaczynamy więc od ław lub stop fundamentowych, na które nakładamy izolację poziomą, a następnie ułożoną na sucho podmurówkę zalewamy gęsto plastyczną masą betonową. W kolejnym etapie przystępujemy do ułożenia elementów słupkowych, które nakrywamy daszkami. Po wyschnięciu betonu czyścimy ogrodzenie i impregnujemy je.

ASTRA (2)

Leave a Reply