wyznaczamy nowe granice
blog firmowy joniec

Pielęgnacja powierzchni betonowych

Żyjemy w takiej strefie klimatycznej, w której pogoda nie należy do czynników sprzyjających utrzymaniu architektury w nienaruszonym stanie. Głównym problemem jest spora ilość opadów (deszczu czy śniegu), które powodują zabrudzenia betonowych i kamiennych elementów posesji. Dlatego niezbędnym jest wykorzystywanie różnego rodzaju środków chemicznych, które służą zabezpieczeniu przed negatywnym działaniem nieprzyjaznej aury, bądź też usuwaniu niszczących skutków jej działania, jeśli zawczasu nie uda nam się im zapobiec. Warto także zainteresować się preparatami, które pozwolą odświeżyć ogrodzenie lub elewację, aby przywrócić im pierwotny wygląd.

Pierwszym polecanym przez nas produktem jest jednokomponentowy, poliuretanowy Klej-Uszczelniacz JONIEC, przeznaczony do bloczków ogrodzeniowych oraz prefabrykatów. Główną zaletą tego rodzaju uszczelnienia jest zapobieganie przemieszczaniu się poszczególnych bloczków względem siebie. W ten sposób otrzymujemy szczelną, zwartą konstrukcję. Ekipom montującym nasze ogrodzenia polecamy również ekofolię IZOHAN. Jest to półpłynna folia izolacyjna, służąca do wykonywania izolacji poziomej fundamentów. Utworzona w ten sposób powłoka przeciwwilgociowa zapobiega kapilarnemu podciąganiu wody z gruntu, dzięki czemu nie powstają m. in. wykwity wapienne.

Występowaniu wykwitów możemy również zapobiegać stosując impregnat do ogrodzeń i elewacji JONIEC, który blokuje wchłanianie przez beton wilgoci. Oczywiście, nie jest to jedyne jego przeznaczenie, gdyż jednocześnie zwiększa on odporność betonowej lub kamiennej nawierzchni na zabrudzenia i niesprzyjające warunki atmosferyczne. Jeśli natomiast zdążą dopaść nas wykwity lub naloty na betonie, wówczas powinniśmy skorzystać z preparatu do ich usuwania JONIEC. Znajduje on zastosowanie w przypadku takich materiałów, jak bloczki betonowe, betonowa kostka brukowa, czy też cegła klinkierowa.

Leave a Reply