wyznaczamy nowe granice
blog firmowy joniec

Wzmocnienie skarpy bloczkami RIO

23.09.2015 Autor: Kategoria: Oferta

Skarpa w ogrodzie to rozwiązanie efektowne, które jednak rodzi problem stabilizacji pochyłej powierzchni. Żeby ziemia nie osuwała się, niszcząc tym samym pożądany przez właściciela efekt wizualny, należy zastosować odpowiednią konstrukcję wzmacniającą. Istnieje wiele sposobów na umocnienie skarpy. Można do tego celu wykorzystać syntetyczne kratki, betonowe gazony czy też bloczki skarpowe RIO. I właśnie nad tymi ostatnimi chcielibyśmy się dziś pochylić.

Bloczki skarpowe RIO to jeden z najnowszych produktów w naszej ofercie. Zostały zaprojektowane z myślą o wzmocnieniu wszelkich pochyłości terenu, takich jak skarpy, wały czy zbocza. Mają one kształt trapezu, dzięki czemu projektant ma możliwość ułożenia dowolnych, zgodnych z jego wizją linii prostych, kołowych, czy też falistych. Bloczki zbudowane są z betonu z łupanym licem, imitującym kamień, dzięki czemu możliwe jest zachowanie naturalnego charakteru nasypu.

Bloczki RIO dostępne są w dwóch wysokościach: RIO10 (10 cm) i RIO20 (20 cm) oraz w czterech wariantach kolorystycznych: onyx, piryt, vera, a od niedawna również alaska. Stanowią one element dekoracyjny w ogrodzie – oprócz wzmocnienia skarp mogą również służyć jako obramowanie klombów, kwietników czy trawników. Ponadto możemy je wykorzystać w celu stworzenia dźwiękochłonnego ekranu bądź też muru, osłaniającego nasz dom i ogród od sąsiednich posesji.

Leave a Reply