wyznaczamy nowe granice
blog firmowy joniec

Beton barwiony w masie

Przeglądając ofertę producentów elementów betonowych często można się spotkać z informacją, że są one wykonane z betonu barwionego w masie. Mało kto jednak rozumie, co oznacza ten tajemniczo brzmiący termin. Tymczasem wyjaśnienie jest całkiem proste. Chodzi bowiem o to, że barwiony jest cały beton, a nie, jak w przypadku barwienia powierzchniowego, wyłącznie jego zewnętrzna warstwa. To zaś wiąże się z kilkoma istotnymi korzyściami przemawiającymi na rzecz pierwszej metody.

Przede wszystkim pełne barwienie likwiduje ryzyko powstawania odbarwień w wyniku odbicia lub zarysowania jego fragmentu, charakterystycznych dla rozwiązania powierzchniowego. Odpadająca miejscowo wierzchnia warstwa ujawnia wówczas naturalny kolor betonu, pogarszając tym samym efekt wizualny. Natomiast barwienie w masie zapewnia trwałość wybranego odcienia, jak również odporność na ścieranie – jeśli zabarwimy cały użyty beton, wówczas każdy jego fragment zachowa identyczny lub bardzo zbliżony kolor. Dzięki temu możemy również bez problemów docinać bryłę, by uzyskać pożądany przez nas kształt.

Barwienie powierzchniowe stosowane jest przede wszystkim w przypadku kostek brukowych, zaś we wszelkich pozostałych zastosowaniach preferowanym rozwiązaniem jest barwienie w masie. Co prawda jest to droższa metoda nadawania koloru betonowi, jednak warto zdecydować się właśnie na nią, ze względu na wymienione powyżej zalety. Bilansując wszystkie argumenty za i przeciw, oferujemy Państwu wyłącznie produkty betonowe barwione w masie.

Leave a Reply