wyznaczamy nowe granice
blog firmowy joniec

Palisady łupane GP i GPL

31.08.2015 Autor: Kategoria: Oferta
palisada gp lawa

„Wyznaczamy nowe granice” – to hasło, które przyświeca nam przy tworzeniu każdego nowego produktu wprowadzanego do naszej oferty. Tak jest również z palisadami łupanymi GP i GPL, które w tym miesiącu dołączyliśmy do naszego asortymentu rozwiązań dla ogrodu. Dzięki nim możliwe jest wprowadzenie ładu i harmonii na przydomowym terenie. Wykorzystując łupane palisady możemy w estetyczny sposób odgrodzić sąsiadujące ze sobą fragmenty powierzchni o różnym przeznaczeniu, np. trawnik od ścieżki.

Istnieje wiele różnych materiałów, które można wykorzystać jako tego rodzaju obrzegowanie. Część osób decyduje się na naturalne drewno w postaci drewnianych palików bądź desek, które jednak łatwo ulegają zniszczeniu pod wpływem działania wody opadowej. Inni stawiają na ułożone jeden obok drugiego kamienie, między którymi pozostają szczeliny, a tym samym trawa może przedostawać się na ścieżkę. Z kolei zwolennicy rozwiązań nowatorskich stawiają na blachę, palisady z tworzywa sztucznego czy też gabiony – pytanie tylko, czy warto umieszczać w ogrodzie elementy metalowe lub plastikowe, podczas gdy można wykorzystać produkt bardziej naturalny dla tego rodzaju rozwiązań?

palisada gp krem

Mamy na myśli oczywiście palisady z betonu, który i tak jest obecny w większości ogrodów, choćby w postaci brukowanych ścieżek czy gazonów. Zamiast dokładać elementy z kolejnego surowca, warto pozostać przy jednym materiale, by zachować spójną całość. Tym bardziej, że palisady łupane są wytrzymałe, a poszczególne płytki ściśle do siebie przylegają. Dzięki temu osiągamy zarówno przyjemny efekt wizualny, a jednocześnie rozwiązanie całkowicie funkcjonalne.

Palisady betonowe GP i GPL możemy zastosować wszędzie tam, gdzie chcemy podkreślić granicę danego fragmentu ogrodu. Oprócz układania wzdłuż trawników i wokół rabat kwiatowych, mogą one posłużyć także do wyznaczenia bocznych krawędzi schodów, wjazdów, dróg i parkingów. Wykorzystując palisady możemy również zabezpieczyć skarpę, a także utworzyć wielopoziomową kompozycję terenu – podobnie jak w przypadku gazonów, ale z większą dowolnością wyznaczanych kształtów.

Palisady łupane należy montować w układzie pionowym, a więc krótszą krawędzią do ziemi. Palisada GP, o wymiarach 285x160x45 mm, dostępna jest w aż 13 wariantach kolorystycznych, zgodnych z odcieniami naszych ogrodzeń łupanych GORC (alaska, lava, bronzyt, stalowy, piaskowy, czarny, onyx, żółty, cytryn, kremowy, piryt, golden, vera). Możemy więc dobrać taką barwę, która najlepiej będzie współgrała z elewacją i otoczeniem domu. Z kolei palisada GPL jest wyższa, węższa i nieco głębsza (wymiary: 335x145x50 mm), a jej dostępność póki co ogranicza się do koloru bronzyt.

palisada łupana GP2 palisada łupana GPL

Pozdrawiamy, Joniec.pl

Leave a Reply