wyznaczamy nowe granice
blog firmowy joniec

Gazony, czyli więcej kolorytu w ogrodzie

19.08.2015 Autor: Kategoria: Oferta

Kwiaty nadają kolorytu, poprawiają samopoczucie, są zwiastunami wiosny, toteż trudno wyobrazić sobie pozbawiony ich świat. Nieodłącznie kojarzą się z terenami zielonymi, jak parki, łąki czy ogrody, ale spotkać je możemy również w centrach miast, na klombach czy w pojedynczych donicach. Kwiaty mają za zadanie nie tylko ubarwianie, ale również upiększanie tych miejsc, w których zostały zasadzone. Aby faktycznie było to możliwe, muszą one być zadbane, podobnie jak samo miejsce, w którym wzrastają. Odpowiednią estetykę możemy osiągnąć dzięki zastosowaniu gazonów.

Gazony zbudowane są z mieszanki betonowej z dodatkiem grysu. Służą z reguły do wzmacniania skarp ogrodowych bądź też budowy muru oporowego (gdy brakuje miejsca na szeroką skarpę). Możemy je także ustawić w jednym poziomie, tworząc większy kwietnik, lub wręcz ustawić pojedyncze „donice”. Nie powinno dziwić takie określenie w stosunku do gazonów, gdyż ich budowa i właściwości przypominają właśnie tradycyjne donice, w których roślinność bez problemów przyjmuje się i rozwija. Ponadto z gazonów można utworzyć naturalne ogrodzenie o przeznaczeniu dźwiękochłonnym, ochronnym i zwiększającym prywatność.

W naszej ofercie znajdują się dwa rodzaje gazonów – półksiężycowaty MOONFLOR oraz prostokątny PROFLOR. Oba rodzaje zbudowane są w ten sposób, by mogły się trwale zazębiać – tym samym umożliwiając łączenie wielu egzemplarzy w spójną całość. Warto zaznaczyć, że w naszej ofercie znajdują się dwa współgrające ze sobą rodzaje gazonów PROFLOR, 40 i 60, a cyfry te oznaczają wyrażoną w centymetrach długość obu wariantów. Gazony naszej produkcji dostępne są w czterech wersjach kolorystycznych: szarej, czerwonej, brązowej i czarnej. Możemy więc wybrać taką barwę, która najlepiej skomponuje się z wybranymi elementami naszej posesji.

dd dmdp

Decydując się na wykorzystanie gazonów zyskujemy możliwość dowolnego ich ułożenia, a praktycznie jedynym ograniczeniem jest nasza własna wyobraźnia. Ich porowata budowa sprawia, że z ziemi, w której zasadzone są rośliny uchodzi nadmiar wody, co zapobiega ich przelaniu. Jednocześnie należy jednak pamiętać o regularnym ich podlewaniu. Do roślin, które można umieścić w gazonach należą nie tylko kwiaty, lecz również rośliny charakterystyczne dla skalniaków czy iglaki. W galeriach dostępnych na naszej stronie internetowej można obejrzeć przykładowe zastosowania obu dostępnych w naszej ofercie rodzajów gazonów.

Joniec gazon 1

Leave a Reply