wyznaczamy nowe granice
blog firmowy joniec

Klejenie bloczków i daszków JONIEC®

19.12.2022 Autor: Kategoria: Wskazówki i porady

Montaż bloczków i daszków jest kluczowym elementem budowy ogrodzenia. To właśnie wtedy nadajemy mu docelowy wygląd i zabezpieczamy na kolejne lata użytkowania. Jeśli masz ten etap jeszcze przed sobą, warto dowiedzieć się o nim wszystkiego co istotne. Najważniejszym jest pamiętać o podstawowych zasadach budowy i użyciu odpowiednich produktów. Pozwoli to cieszyć się wymarzonym ogrodzeniem przez długie lata. Przedstawiamy kroki, jakie należy wykonać, aby utworzyć trwałe i estetyczne ogrodzenie. Z poniższego tekstu dowiesz się:

  • Czym można kleić bloczki i daszki marki JONIEC®
  • W jakim celu kleimy systemy ogrodzenie
  • Jak wykonać ogrodzenie z użyciem kleju JONIEC® 

Czym można kleić bloczki i daszki marki JONIEC®

Ogrodzenia firmy JONIEC® buduje się z betonowych bloczków. Produktem, który bardzo ułatwia etap układania i stabilizacji ogrodzenia jest klej uszczelniacz firmy JONIEC®. Jest to jednokomponentowy poliuretanowy preparat do łączenia bloczków ogrodzeniowych, kamiennych i prefabrykatów. Można go wykorzystywać nie tylko do ogrodzeń, ale także do klejenia elementów zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku.  Posiada dobrą przyczepność do betonu, cegły, tworzyw sztucznych, metalu i wielu innych podłoży oraz jest odporny na starzenie, dzięki czemu nie traci swoich właściwości z upływem czasu. Umożliwia on spojenie wszystkich elementów, tworząc solidne i trwałe połączenia.

W jakim celu kleimy systemy ogrodzenia JONIEC®

Elementy ogrodzenia po sklejeniu stają się bardziej stabilne i szczelne. Usprawnia to proces budowy oraz powoduje, że podczas zalewania bloczków beton (a dokładniej mleczko cementowe) nie wydostaje się przez szczeliny na łączeniach, co mogłoby zabrudzić powierzchnię ogrodzenia. Po wybudowaniu ogrodzenia klej JONIEC® zabezpiecza konstrukcję przed skrajnymi temperaturami i wilgocią, uszczelniając łączenia bloczków i daszków. Dzięki temu jest ona trwalsza i mniej podatna na działanie warunków atmosferycznych. Odpowiednie uszczelnienie ogrodzenia zmniejsza także prawdopodobieństwo powstania wykwitów wapiennych i nalotów.

Jak wykonać ogrodzenie z użyciem kleju JONIEC® 

Klej uszczelniający JONIEC® dostępny jest w dwóch wariantach: kartusz 300 ml i folia 600 ml. W przypadku kartusza, do aplikacji używa się standardowego wyciskacza do mas uszczelniających, a w przypadku folii – wyciskacza specjalistycznego. Powierzchnia bloczków, przed umieszczeniem na niej kleju, powinna być sucha, czysta i odtłuszczona. W przypadku, kiedy krawędzie bloczków nie przylegają ściśle do siebie – należy je oszlifować.

Bloczki należy montować dokładnie przysuwając do siebie każdy kolejny element. Krawędzie oraz powierzchnie boczne bloczków powinny być do siebie przyklejone około 2 mm warstwą kleju JONIEC®. Dzięki temu ułożone bloczki nie będą zmieniać położenia względem siebie oraz uszczelnione zostaną wszystkie spoiny. Przed rozpoczęciem zalewania bloczków betonem należy odczekać około 4-5 godzin aż klej wstępnie zwiąże. Swoją całkowitą wytrzymałość osiągnie on po 24 h. 

Przystępując do montażu daszków – min. po 7 dniach od zalewania bloczków – należy oszlifować łączone powierzchnie i zamocować elementy na kleju uszczelniającym. Wskazane jest także dodatkowe uszczelnienie już po montażu – wzdłuż spoin między daszkiem a bloczkiem.

Przedstawione tu wskazówki i porady mogą nie wyczerpywać tematu związanego z klejeniem bloczków i daszków betonowych. Masz dodatkowe pytania – napisz do nas na adres email: info@joniec.pl lub zadzwoń pod nr tel: 602 539 182.

Leave a Reply