wyznaczamy nowe granice
blog firmowy joniec

Jak zmieniło się zastosowanie ogrodzeń na przestrzeni czasu?

05.12.2022 Autor: Kategoria: Ciekawostki
Nowoczesne ogrodzenie ROMA

PIERWOTNA PRZYCZYNA BUDOWANIA OGRODZEŃ

Pierwotnym zastosowaniem ogrodzeń, a jednocześnie powodem ich powstania, była potrzeba odizolowania się od  niebezpieczeństw, w które obfitował świat. Chroniły one ludzi i ich dobytek przed drapieżnikami i groźnymi zjawiskami pogodowymi. Wznoszone były z prymitywnych materiałów, co nie dawało im zbyt dużej wytrzymałości. Było to bodźcem do ulepszania ich poprzez wdrażanie nowych technik wykonywania oraz odkrywanie nowych materiałów służących jako budulec.

Na przestrzeni wieków, początkowo nietrwałe i słabe konstrukcje zmieniły się w ogromne mury otaczające miasta, zamki i osady. O ich solidności świadczy między innymi to, że niektóre z tych budowli jesteśmy w stanie podziwiać po dziś dzień, będąc pod wrażeniem ich monumentalnej postaci. Taką tendencję możemy zaobserwować na każdym kontynencie – od Ameryki Południowej, przez Europę, aż po Azję. Dowodzi to temu, że potrzeby ludzi na całym świecie były podobne – chęć poczucia bezpieczeństwa oraz ukazania swojej kultury przy użyciu unikalnego wzornictwa i materiałów.

 

FUNKCJE NOWOCZESNYCH OGRODZEŃ

Dziś zastosowanie ogrodzeń nieco się zmieniło, co nie znaczy że jest mniej istotne, niż kiedyś. Przy stale rosnącym tempie życia w ludziach rodzi się potrzeba posiadania miejsca, w którym po ciężkim dniu zaznają trochę ciszy i spokoju, czegoś, co oddzieli ich od szumu ulic oraz da poczucie bezpieczeństwa i prywatności. Dla takich osób solidne ogrodzenie będzie doskonałym wyborem. Dzięki możliwości samodzielnego wyboru kolorów, systemów a także wykonaniu indywidualnego projektu – daje to możliwość wyrażenia siebie oraz stworzenia własnej wizytówki. W końcu to ogrodzenie jest pierwszym elementem posesji, który przykuwa uwagę oraz nadaje naszemu domowi charakter.

Wybierając producenta ogrodzenia warto kierować się wartościami takimi, jak: doświadczenie, jakość i zaufanie, jakim darzą producenta klienci oraz partnerzy biznesowi. Nasza firma od ponad 30 lat stara się sprostać wymaganiom odbiorców oferując rozmaite ogrodzenia betonowe, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. Kładziemy nacisk na wysoką jakość naszych wyrobów, nieustannie wprowadzając nowe technologie. Otwieramy się na nowe rynki poszerzając sieć naszych dystrybutorów i partnerów handlowych – będąc bliżej klienta ułatwiamy zakup wymarzonego ogrodzenia. Wszystkie prowadzone działania doskonale odzwierciedla nasze hasło – „Wyznaczamy nowe granice”.

 

Leave a Reply