wyznaczamy nowe granice
blog firmowy joniec

Impregnacja i czyszczenie ogrodzeń JONIEC® – w pytaniach i odpowiedziach

Wracamy do tematu impregnacji i czyszczenia ogrodzeń JONIEC®. W tym artykule chcemy wyjaśnić kilka kwestii, o które najczęściej nas pytacie.

 

Pytanie: Jaka jest różnica między impregnatem uniwersalnym Protect a impregnatem hydrofobowym?

Odpowiedź: Różnica między tymi impregnatami polega na efekcie wizualnym po impregnacji. Impregnat hydrofobowy nie zmienia pierwotnego koloru bloczków po impregnacji, natomiast Protect pozostawia na bloczkach efekt mokrego betonu, wzmacniając jednocześnie kolor bloczków.

 

 

Pytanie: Czy do każdego ogrodzenia firmy JONIEC® można zastosować impregnat uniwersalny Protect?

Odpowiedź: Nie do każdego systemu ogrodzeniowego zalecamy ten preparat. Informację, który impregnat zastosować do danego ogrodzenia znajdziecie tutaj:  Jaki impregnat do jakiego ogrodzenia?

 

Pytanie: Od roku mamy ogrodzenie łupane GORC de Luxe. Czy takie ogrodzenie należy impregnować? Jeśli tak, to jakim preparatem?

Odpowiedź: Impregnowanie ogrodzenia jest przez naszą firmę zalecane. Do impregnacji elementów systemu ogrodzeniowego GORC® de Luxe można zastosować zarówno impregnat hydrofobowy uniwersalny, jak również impregnat Protect.

 

 

Pytanie: Który impregnat zastosować do bloczków ROMA Horizon? Ten tańszy hydrofobowy czy droższy Protect?

Odpowiedź: To zależy od koloru ogrodzenia. Do impregnacji elementów systemu ogrodzeniowego ROMA Horizon w kolorach amber, marengo, onyx, piryt można zastosować zarówno impregnat hydrofobowy uniwersalny, jak również impregnat Protect. Różnicę w działaniu tych preparatów opisaliśmy w odpowiedzi na pierwsze pytanie tego artykułu. Do impregnacji elementów systemu ogrodzeniowego ROMA Horizon w kolorach grafit, biały, platinum zalecamy impregnat do ogrodzeń koloryzujący.

 

 

Pytanie: Minęły ponad 4 tygodnie od zakończenia budowy ogrodzenia modułowego ROMA. Chciałbym zaimpregnować ogrodzenie, nie pojawiły się dotychczas na nim żadne wykwity. Czy muszę stosować środek do usuwania wykwitów i nalotów, czy nie potrzebuję?

Odpowiedź: Jeżeli po odczekaniu wymaganego czasu między zakończeniem budowy ogrodzenia a impregnacją (minimum jeden miesiąc) na produktach nie pojawiły się wykwity wapienne – nie jest konieczne używanie preparatu do usuwania wykwitów i nalotów. Wystarczy wyczyścić ewentualne zabrudzenia z kurzu, ziemi, itp. (np. za pomocą myjki ciśnieniowej) oraz wysuszyć ogrodzenie. Bardzo ważnym jest, żeby nie impregnować wilgotnych/mokrych elementów.

 

 

Pytanie: Gdzie można zakupić impregnat do ogrodzenia?

Odpowiedź: Zakupu naszych produktów można dokonać bezpośrednio w naszej firmie, składając zamówienie na adres mailowy: info@joniec.pl. Produkty można także zakupić w punkcie dystrybucyjnym posiadającym w swojej ofercie asortyment firmy JONIEC®, a znajdującym się najbliżej miejsca zamieszkania lub miejsca planowanej inwestycji. Adresy dystrybutorów naszej firmy można znaleźć na stronie: www.joniec.pl w zakładce GDZIE KUPIĆ.

 

 

Pytanie: Jakie są objętości opakowań impregnatów?

Odpowiedź: Wszystkie impregnaty sprzedawane są w opakowaniach o pojemności 5 litrów.

 

Pytanie: Jaka jest wydajność impregnatu w przeliczeniu na m² murku z bloczków?
Odpowiedź: Wydajność z 5-litrowego opakowania, to około 25 metrów kwadratowych (przy naniesionej jednej warstwie impregnatu).

 

 

Pytanie: Czy preparat na wykwity stosuje się tylko miejscowo, czy na cały mur ogrodzenia? Jaka jest wydajność tego preparatu?

Odpowiedź: Wydajność preparatu nie jest określona, z uwagi na fakt, że preparat stosuje się w miejscu występowania wykwitów, nalotów. Preparat należy przed użyciem dokładnie wymieszać i przeprowadzić próbę kontrolną na niewielkim obszarze powierzchni – w celu sprawdzenia efektu działania środka czyszczącego. Środek należy rozprowadzić równomiernie w miejscu wystąpienia wykwitu lub nalotu przy użyciu pędzla lub rozpylacza, następnie odczekać 2-3 minuty i spłukać strumieniem wody. Nie dopuścić do wyschnięcia preparatu na czyszczonej powierzchni. W przypadku trudnych zabrudzeń należy ponownie nanieść środek czyszczący i w sposób mechaniczny wetrzeć w podłoże za pomocą szorstkiej szczotki, a następnie spłukać wodą. Po spłukaniu nie powinny zostać resztki środka czyszczącego.

 

 

Pytanie: Mam ogrodzenie wykonane z bloczków ROMA Horizon kolor grafit, ale kolory bloczków nie są zbyt intensywne. Czy impregnacja wyrówna i poprawi kolor? Jak przelicza się potrzebną ilość do zamówienia, aby wiedzieć, ile impregnatu będzie potrzebne? Czy nakłada się go pędzlem, czy natryskowo? W ilu warstwach?

Odpowiedź: Do poprawy koloru bloczków ogrodzeniowych można użyć impregnatu koloryzującego grafitowego, który pozwala ożywić kolor powierzchni betonowych barwionych w masie oraz ukryć defekty kolorystyczne, plamy i przebarwienia, nierówności wybarwienia. Preparat trwale barwi powierzchnię. Należy nanieść jedną, dwie lub trzy warstwy – w zależności od potrzeb. Zaleca się wykonać próbę nanoszenia w miejscu mało widocznym. Każdą kolejną warstwę nanosić po wyschnięciu poprzedniej. Czas schnięcia wynosi około 1h. Wyrób należy nanosić wałkiem lub pędzlem. Wydajność z jednego litra, to ok 6-8 m².

 

 

Chcesz kupić wymienione wyżej preparaty? Masz dodatkowe pytania?

Zadzwoń pod nr tel. 18 332 53 90 lub 602 539 182

Napisz na adres e-mail: info@joniec.pl

Leave a Reply