wyznaczamy nowe granice
blog firmowy joniec

Po ile ten płot?

Wyobraźmy sobie sytuację: szukamy wymarzonego ogrodzenia przeglądając strony internetowe. Nagle widzimy ogrodzenie idealnie pasujące do naszego domu. Co robimy? Zapisujemy lub drukujemy zdjęcie i z pytaniem „ile kosztuje takie ogrodzenie” przychodzimy do: producenta bloczków ogrodzeniowych, do firmy, która handluje materiałami budowlanymi, do pracownika marketu budowlanego.

 

CO MOŻNA ODPOWIEDZIEĆ NA PYTANIE O CENĘ OGRODZENIA?

Najwłaściwszą odpowiedzią na tak zadane pytanie jest: to zależy. Aby móc wycenić koszt bloczków betonowych na ogrodzenie – potrzebnych jest kilka podstawowych danych: nazwa bloczka, kolor bloczka, długość ogrodzenia, wysokość słupków, szerokość słupków, wysokość podmurówki, odległość między słupkami, szerokość bramy wjazdowej, szerokość furtki, planowane wnęki (np. na kosze śmietnikowe), kształt granicy działki, uskoki terenu. Podając sprzedawcy te parametry na pewno szybciej otrzymamy przybliżoną wycenę.

Na koszt ogrodzenia wpływ mają m.in.:

Projekt ogrodzenia. Im wyższe ogrodzenie, im szersze słupki, im wyższa podmurówka, tym wyższa cena za betonowe bloczki. Jeśli jednak zależy nam na intymności i ochronie posesji przed pyłem i hałasem pochodzącym z drogi, to taka inwestycja przyniesie dużo korzyści w codziennym domowym funkcjonowaniu.

Materiał na ogrodzenie. Ogrodzenie modułowe ROMA składa się z bloczków, których układanie jest bardzo proste. Wykonawcy lubią tego typu rozwiązania, gdyż oszczędza to czas, a więc i koszt budowy. Dodatkowym atutem bloczków ROMA jest ich idealna wysokość (PERFECT HEIGHT) uzyskana dzięki CALIBRATION TECHNOLOGY. Co to oznacza? Każdy wykonawca wie, ile czasu zajmuje szlifowanie bloczków na budowie, żeby uzyskać odpowiedni poziom każdej kolejnej warstwy ogrodzenia. System ROMA daje wykonawcom ogromny komfort pracy.

Cena ogrodzenia łupanego GORC® to koszt bloczków, z których można ułożyć przeróżne kompozycje: od klasycznych i delikatnych po bardzo masywne. Łupana powierzchnia bloczków idealnie imituje prawdziwy piaskowiec, ale paleta barw jest dużo bardziej różnorodna – pozwala dopasować kolor ogrodzenia do wybranego elementu otoczenia domu.

Rodzaj przęseł ogrodzeniowych.

Na rynku jest dziś ogromny wybór przęseł. Składy budowlane oferują rozmaitą gamę wypełnień ze stali, aluminium, drewna, itd. Ceny tych produktów są różne, w zależności od producenta i jakości wykonania. W marketach budowlanych, typu Castorama, Leroy Merlin, można znaleźć ekonomiczną wersję gotowych paneli lub siatkę. Zastanawiając się nad tym, jakie panele ogrodzeniowe wybrać, niewątpliwie trzeba rozważyć takie aspekty, jak: technologię, w której wykonano powłokę ochronną, elementy wykonane z tego samego materiału i utrzymane w tym samym stylu, walory estetyczne, stosunek ceny do jakości.

 

KALKULATOR OGRODZENIA

Przed wyceną możemy „pobawić” się w architekta, aby zobaczyć różne konfiguracje ogrodzenia zbudowane z wybranych wcześniej bloczków. Skorzystajmy ze strony kalkulatorogrodzenia.pl. Dzięki temu otrzymamy wizualizację, która może zmienić naszą wstępną koncepcję. Atutem programu jest możliwość modyfikacji każdego elementu ogrodzenia wg potrzeb. Każda zmiana w planowanym projekcie może powodować konieczność zamówienia innej ilości bloczków, a to na pewno wpłynie na cenę inwestycji.

 

CO, OPRÓCZ BLOCZKÓW, JEST POTRZEBNE DO BUDOWY OGRODZENIA?

Pamiętajmy, że do budowy ogrodzenia potrzebne są także: beton na fundament, folia izolacyjna, klej do klejenia bloczków, beton do zalewania komór bloczków, impregnat, itp. Ilość tych produktów musi obliczyć wykonawca. Wybierajmy doświadczone ekipy, które gwarantują wysoką jakość usług. Pamiętajmy, że dobrej jakości produkty na ogrodzenie to dopiero połowa sukcesu. Druga połowa zależy od osób, które z dostarczonych im materiałów zbudują stabilne ogrodzenie, zapewniające ochronę naszego domu. To niezmiernie ważne, gdyż koszt robocizny, to często taka sama kwota, jak koszt materiałów do budowy. 

 

ILE KOSZTUJE OGRODZENIE?

Dla każdego klienta inne cechy ogrodzenia mają znaczenie. Jedni szukają tanich rozwiązań, godząc się na niższą jakość, inni są skłonni zapłacić więcej, w zamian za wieloletnią trwałość. Podliczając koszt budowy ogrodzenia pamiętajmy, że jest to inwestycja na lata. To nie tylko koszt wybudowania, ale także utrzymania go w dobrym stanie przez długi czas. Wybierajmy solidne materiały, których nie trzeba co sezon odnawiać, malować, konserwować. Płoty betonowe to jedno z najtańszych rozwiązań zarówno na etapie budowy, jak i później w okresie eksploatacji. Są odporne na działanie wysokich i niskich temperatur, słońce i deszcz. Nie wymagają żadnych zabiegów konserwacyjnych, w razie potrzeby wystarczy tylko umyć myjką ciśnieniową. Ogrodzenie to wizytówka naszego domu – chcemy, aby ładnie się prezentowało, pasowało do całościowej koncepcji posesji i skutecznie ją zabezpieczało.

Leave a Reply

  • Lofty-Home 30.03.2021 / 07:03

    Świetny kalkulator ogrodzenia. Właśnie tego szukałem żeby wycenić mój płot 🙂