wyznaczamy nowe granice
blog firmowy joniec

Zasada 3 palet

Paleta barw ogrodzeń firmy JONIEC® obejmuje odcienie jednolite (np. piaskowy, grafitowy, czarny) oraz MULTI-COLOR® (np. onyx, piryt, vera, getyt). MULTI-COLOR® to efekt uzyskany w toku produkcji charakteryzujący się tym, że każdy bloczek jest inaczej ubarwiony.

Niezależnie od tego, który odcień ogrodzenia wybraliśmy, podczas budowy należy dobierać bloczki z różnych palet, aby uzyskać satysfakcjonujący efekt końcowy. I tak, bloczki MULTI-COLOR® należy wymieszać po to, by stworzyć możliwie najładniejszy melanż kolorystyczny. Natomiast bloczki jednolite należy ułożyć tak, aby obok siebie nie pojawiły się różnice w odcieniach, które mogą być spowodowane produkcją w różnych warunkach atmosferycznych oraz zmiennością kruszywa, które jest składnikiem pochodzenia naturalnego. Producent bloczków z betonu może zagwarantować jednolitą kolorystykę i nasycenie barwą jedynie w obrębie jednej partii produkcyjnej. Bloczki pochodzące z różnych partii produkcyjnych mogą już nieznacznie różnić się między sobą. W rękach niewprawnej ekipy powstanie powierzchnia z plamami i wyspami o jednym odcieniu.

W osiągnięciu pożądanego efektu wizualnego pomoże zasada 3 palet. Polega ona na wymieszaniu bloczków z co najmniej 3 palet. Pozwala to na równomierne rozłożenie barw na całej powierzchni ogrodzenia. Bloczki różniące się od siebie stopniem wybarwienia zostają naturalnie „rozrzucone”, co daje bardzo naturalny efekt końcowy.

Dobrzy i doświadczeni fachowcy zajmujący się budową ogrodzenia zwracają uwagę nie tylko na to, aby ogrodzenie zbudowane było zgodnie ze sztuką budowlaną, ale także na to, aby efekt wizualny sprawiał radość.

 

PRZYKŁAD ŹLE ROZMIESZCZONYCH KOLORÓW

 

 

PRZYKŁAD DOBRZE ROZMIESZCZONYCH KOLORÓW

Leave a Reply

  • Małmar 07.03.2020 / 10:03

    Przed ułożeniem bloczków dobrze jest je sobie rozłożyć na jakiejś powierzchni żeby lepiej było widać rozłożenie kolorów. Wtedy łatwiej dobrać je tak żeby nie było jednolitych plam kolorów.

  • Michał 22.03.2020 / 03:03

    Muszę przyznać, że naprawdę ładnie to wygląda. Podoba mi się gra kolorów i przeplatanie zagęszczeń jasnych i ciemnych. Zastanawiam się, czy trudne jest zbudowanie takiego ogrodzenia. Może by się obyło bez zatrudniania specjalistów.