wyznaczamy nowe granice
blog firmowy joniec

Po kolorach nas poznacie

Ogrodzenie to jedna z pierwszych rzeczy, którą zauważamy patrząc na nieruchomość. To wizytówka każdej posesji, dlatego też odpowiednie dopasowanie jego stylu i koloru do całości otoczenia jest bardzo istotne. Kolorystyka ogrodzenia odgrywa równie istotną rolę, co inne elementy, takie jak np. wykorzystany do budowy materiał.

JAKI KOLOR OGRODZENIA WYBRAĆ

W naszej ofercie każdy rodzaj ogrodzenia dostępny jest w różnych wariantach kolorystycznych, dzięki czemu wybranie odpowiedniego odcienia nie powinno być żadnym problemem. Odcienie GORC® i GORC® Peak to zarówno odcienie jednolite (czarny, stalowy, piaskowy, kremowy, dark), jak i melanże MULTI-COLOR® (piryt, onyx, alaska, cytryn, golden, bronzyt, lava, vera, silver, getyt). W przypadku elementów jednokolorowych warto od razu przewidzieć, ile materiału zużyjemy do budowy całego ogrodzenia. Dokupując materiał musimy liczyć się z tym, że dostaniemy bloczki różniące się nieznacznie kolorem. Różnice w odcieniach jednego koloru mogą być spowodowane produkcją bloczków w różnych warunkach atmosferycznych oraz zmiennością kruszywa, które jest składnikiem pochodzenia naturalnego. Różnice w odcieniach nie są wadą wyrobu. Natomiast MULTI-COLOR® to efekt uzyskany w toku produkcji. Cechą charakterystyczną MULTI-COLOR®’u jest to, że każdy bloczek jest inaczej ubarwiony, co pozwala uzyskać efekt niepowtarzalności i wyjątkowości każdego ogrodzenia. Melanże naszej firmy charakteryzują się niezwykłą naturalnością i delikatnością przenikania barw. W trakcie budowy należy mieszać bloczki z różnych palet i ułożyć je tak, aby stworzyć możliwie najładniejszą kompozycję.

KOLORY NOWOCZESNYCH OGRODZEŃ

Paleta kolorów nowoczesnych ogrodzeń modułowych: ROMA Nova (szerlit, uran), ROMA Mega (aragon, gabro, galena, lidyt, snow, turmalin), ROMA Classic (onyx, topaz, gagat), ROMA Horizon (piryt, onyx, grafit, marengo, platinum, biały, amber), ROMA Perfect (dioryt, milos, morion), ROMA Diamond (Halit) – pozwala zaspokoić nie tylko miłośników stonowanych barw, ale i wielbicieli lekkiej awangardy. Do wyboru są odcienie, które doskonale współgrają zarówno z elewacjami w zimnych, jak i ciepłych tonacjach. Intensywne melanże „z lekkim pazurem” nadają otoczeniu wyjątkowego charakteru.

JAK DOPASOWAĆ KOLOR OGRODZENIA

Stawiając ogrodzenie należy dopasować go do naszego domu, by razem współgrały i tworzyły estetyczną całość. W przypadku ogrodzeń betonowych pastelowe melanże najłatwiej skomponować z kolorami elewacji, gdzie również przeważają jasne, stonowane odcienie. Natomiast do elewacji ciemniejszych najczęściej wybierane są płoty w odcieniach stalowo-szarych. Jednak w przypadku pełnych, zabudowanych murów lepiej pozostać przy jaśniejszych barwach, które rozświetlą otoczenie. Cały ciemny mur może być po prostu „smutny”. Wybierając odcień ogrodzenia możemy także wziąć pod uwagę kolor innych elementów otoczenia domu, np. dachówki, stolarki czy kostki brukowej.

Leave a Reply