wyznaczamy nowe granice
blog firmowy joniec

Skutki nieprawidłowego montażu ogrodzenia

Dobrze wykonane ogrodzenie jest wizytówką naszego domu. To zwieńczenie inwestycji, którą zazwyczaj długo planujemy i na którą z niecierpliwością czekamy. Trwałe ogrodzenie służy przez długie lata – wiedzą o tym szczęśliwi właściciele posesji wybudowanych przez solidnych fachowców. Na co trzeba zwrócić uwagę, aby znaleźć się w tej grupie szczęśliwców? Przede wszystkim wybrać produkty oferowane przez firmy gwarantujące swoim długoletnim doświadczeniem w produkcji bloczków ogrodzeniowych, że wybrane materiały są dopracowane pod względem technologicznym, wyprodukowane na bazie najlepszych surowców i w nowoczesnym parku maszynowym. Zakupione materiały budowlane to dopiero połowa sukcesu – druga połowa zależy od wiedzy i umiejętności osób, którym zlecamy montaż. Na rynku usług budowlanych można spotkać wielu wspaniałych wykonawców; niestety niemało jest także tych, którzy podejmują się budowy domów czy ogrodzeń nie znając się na tym fachu.

KTO ODPOWIADA ZA BUDOWĘ OGRODZENIA

Ogrodzenie powinno być budowane zgodnie z zasadami sztuki budowlanej oraz z przepisami Ustawy Prawo Budowlane. W przypadku projektowanych ogrodzeń priorytetowo trzeba brać pod uwagę zalecenia i wytyczne konstruktora. Każdy teren jest inny, więc projektując ogrodzenie należy zawsze uwzględnić specyfikę danego obszaru. Inwestor musi pamiętać, że wprawdzie za całość prac odpowiada wykonawca, który powinien posiadać odpowiednie kwalifikacje i uprawnienia, ale to na inwestorze leży obowiązek bieżącej kontroli i rozliczenia tych prac. Dlatego też radzimy, aby każdy, komu zależy na dobrym efekcie końcowym, zapoznał się z instrukcją montażu ogrodzenia. Materiały dostępne są w naszym biurze handlowym w Tymbarku, u dystrybutorów naszej firmy lub w wersji elektronicznej na stronie www.joniec.pl w zakładce Do pobrania.

SKUTKI ŹLE WYKONANEGO OGRODZENIA

Co się może stać, jeśli wykonawca nie jest takim fachowcem, za jakiego się podaje? Skutki mogą być opłakane: ogrodzenie może popękać, może się chwiać, a w skrajnym przypadku może się wywrócić. Prezentujemy poniżej przykłady źle wykonanej pracy. Czy chcecie, żeby Wasze ogrodzenie tak wyglądało? Na pewno nie. Radzimy: wybierajcie sprawdzonych i poleconych wykonawców, przyglądajcie się ich pracy, przeczytajcie podstawowe informacje związane z etapami budowy, aby wiedzieć, czy rosnące przed Waszą posesją ogrodzenie będzie takie, jakie sobie wymarzyliście.

Błędy budowlane (1)

Błędy budowlane (2)

Błędy budowlane (3)

Błędy budowlane (4)

Błędy budowlane (5)

Leave a Reply

 • Adam Stankiewicz 08.08.2017 / 10:08

  Niestety, teraz tylu tych fachowców, że nie ma komu zaufać. I weź człowieku teraz buduj dom… Ważne wskazówki, dzięki za artykuł!

 • domart6 08.08.2017 / 01:08

  Bardzo fajny artykuł. Nie spodziewałem się, że mogą być takie skutki.

 • Tomek 27.09.2017 / 09:09

  Ciekawy artykuł, sporo przydatnych informacji 🙂

 • Marta 16.02.2022 / 08:02

  Świetny artykuł. Już wiem co poszło nie tak przy budowie mojego ogrodzenia. Pokażę go „fachowcom”, którzy budowali moje ogrodzenie.