wyznaczamy nowe granice
blog firmowy joniec

Jaki materiał na elewację wybrać?

Dom powinien prezentować się pięknie nie tylko wewnątrz, ale również na zewnątrz. Jednym z podstawowych elementów zdobienia budynku jest jego elewacja. Dlatego też należy dołożyć starań, aby wybrać odpowiednią fasadę. Jedną z możliwości są tutaj bloczki elewacyjne, które można wykorzystać na wiele sposobów.

Betonowe bloczki elewacyjne są obecnie rozwiązaniem cieszącym się dużym powodzeniem. Dzieje się tak ze względu na ich trwałość i jednocześnie naturalny wygląd imitujący prawdziwe, łupane kamienie. Nie od dziś wiadomo, że właśnie ekologiczny, bliższy naturze wygląd przyciąga naszą uwagę i wzbudza entuzjazm. Jednakże naturalne materiały bardzo często wymagają o wiele większego nakładu pracy podczas budowy jak i konserwacji. Dlatego też prostszym i równie estetycznym rozwiązaniem są bloczki elewacyjne, na których pielęgnacje potrzeba zdecydowanie mniej czasu.

Elewacja TOM (5)

Doskonałym przykładem są produkowane przez nas bloczki TOM, których powierzchnia imituje naturalny piaskowiec. Dzięki wysokiej jakości wykonania nie wymagają one ciągłych renowacji oraz częstego czyszczenia. Są one odporne na uszkodzenia mechaniczne, wpływ warunków atmosferycznych oraz wszelkie zabrudzenia. Jest to szczególnie istotne biorąc pod uwagę warunki pogodowe i klimat, w którym żyjemy.

Dzięki różnym wariantom kolorystycznym, w których wykonujemy bloczki (piryt bądź stalowy) można stworzyć rozmaitą, kilkukolorową bądź jednobarwną kompozycję. Aby umożliwić estetyczne i dokładne wykonanie całej elewacji oferujemy bloczki proste, naroża oraz nadproża.

Bloczki elewacyjne TOM prócz elewacji mogą być stosowane także we wnętrzach prywatnych domów jak i lokali. Doskonale będą pełnić funkcje dekoracyjne nadając pomieszczeniom nowoczesny wygląd. Można je wykorzystać na zabudowę całej ściany lub jej części, sprawdzą się także jako obudowa kominka czy murek dzielący pomieszczenia.

Betonowe bloczki to pomysł nie tylko estetyczny, ale też praktyczny. Dodatkowo tak wykonana elewacja będzie się doskonale komponować z łupanymi ogrodzeniami Joniec tworząc naturalną całość.

Elewacja TOM (7)

Elewacja TOM (3)

Elewacja TOM (2)

Leave a Reply

  • Karol 22.04.2017 / 10:04

    Ile średnio płaci się za m2 elewacji zewnętrznej? Chodzi mi o ocieplenie i tynk z kolorem? Interesują mnie ceny z materiałem (styropian 20). Jaki tynk lepszy? Mineralny, silikatowy czy silikonowy??
    Podobno mineralny po kilku latach będzie zielony od alg? Czy to prawda? Buduję niewielki domek, https://www.novio.pl/projekty-domow-parterowych/6695-tadeusz.html Może ktoś doradzi?

    • Joniec 09.05.2017 / 12:05

      Jesteśmy producentem bloczków elewacyjnych i tylko na ten temat możemy rzetelnie się wypowiadać. Może warto z tym pytaniem zwrócić się do producentów lub dystrybutorów tynków?