wyznaczamy nowe granice
blog firmowy joniec

Palisady ogrodowe

05.04.2016 Autor: Kategoria: Oferta

Palisada jest tym elementem małej architektury, który można zastosować na różne sposoby. Dzięki różnorodnym wariantom można zaaranżować swój ogród wedle własnych upodobań zachowując jednocześnie piękny charakter naszego otoczenia. Dużą popularnością cieszą się palisady łupane, które mają naturalny wygląd.

PALISADA (22)

Niewątpliwą zaletą tego typu architektury ogrodowej jest jej wytrzymałość. Cechuje ją odporność na rozmaite warunki atmosferyczne, co zwiększa możliwości zastosowań. Jako że palisady doskonale potrafią porządkować przestrzeń, wykorzystywane są przede wszystkim w aranżacjach ogrodowych, przy kształtowaniu kwietników, klombów czy skalniaków. Dzięki swojemu kształtowi można je wykorzystać przy budowaniu łukowych obrzeży, jako zabezpieczenie przy niektórych roślinach, a także odgrodzić nimi chodnik od rosnącej w pobliżu roślinności. Ponadto sprawdzają się do budowy murków, schodów, podjazdów bądź tarasów. W przypadku ogrodów na nieregularnym terenie wydają się być wręcz niezbędnym elementem. Nie tylko umożliwiają one eleganckie zaakcentowanie różnorodnego ukształtowania powierzchni otoczenia, ale stanowią również zabezpieczenie oraz umocnienie skarp i zboczy. Jednocześnie doskonale nadają się do obramowania trawników, brzegów oczek wodnych, parkingów czy rabatów kwiatowych.

PALISADA (8)

PALISADA (10)

Palisady łupane są eleganckim rozwiązaniem na lata. Ich zastosowanie, podobnie jak tych z drewna, jest niezwykle szerokie. Są bardzo ciekawą alternatywą dla klasycznych i często mało atrakcyjnych płotków. Dzięki bogatym wariacjom kolorystycznym możemy stworzyć niepowtarzalną aranżację palisad z ogrodową roślinnością. W dodatku, jeśli dobierzemy palisadę do posiadanego murowanego ogrodzenia, stworzymy dobrze skomponowaną i estetyczną całość. Nasz ogród będzie się pięknie prezentować, a my będziemy czuć się w nim lepiej niż dotychczas.

PALISADA (5)

PALISADA (11)

Leave a Reply