wyznaczamy nowe granice
blog firmowy joniec

Podmurówka z systemu bloczków elewacyjnych TOM

13.11.2015 Autor: Kategoria: Oferta
podmurówka z bloczkami elewacyjnymi TOM

Podmurówka stanowi istotny element konstrukcji domu. Ma ona również duży wpływ na estetykę całej elewacji. Dbałość o materiał, z którego jest zbudowana, towarzyszy nam przy budowie każdego domu, choć jest ona najbardziej widoczna w przypadku domów osadzonych na skarpach i zboczach. Tu też ma ona największe znaczenie, gdyż zajmuje większą powierzchnię i jest bardziej narażona na wilgoć i spływającą wodę opadową. Istnieje wiele materiałów, które można zastosować jako podmurówkę domu, z których polecamy przede wszystkim stosunkowo tanie i estetyczne bloczki elewacyjne TOM.

W celu jak najlepszej izolacji przeciwwilgociowej podmurówka domu powinna być zbudowana w postaci ściany trójwarstwowej, w której zewnętrzną warstwę stanowią bloczki betonowe TOM. Ich główną cechą charakterystyczną jest łupana powierzchnia, dzięki której możemy nadać elewacji wygląd imitujący naturalny piaskowiec, w jednym z trzech wariantów kolorystycznych – piaskowy, stalowy oraz piryt. Tym samym uzyskujemy estetyczną „podstawę” domu, która jednocześnie jest odporna na rozmaite warunki atmosferyczne oraz wszelkie uszkodzenia. Dzięki bloczkom TOM uzyskujemy również przyjemny efekt światłocienia, stwarzający wrażenie naturalności i lekkości konstrukcji.

Na system TOM składają się trzy rodzaje bloczków: jednostronne (TOM10 i TOM20), narożne (TOMN10 i TOMN20), a także nadprożowe. Montaż konstrukcji należy rozpocząć od naroży, w których dzięki odpowiedniemu połączeniu bloczków narożnych i prostych – ułożenie bloczka narożnego raz w jedną, raz w drugą stronę – uzyskujemy przesunięcie pomiędzy poszczególnymi warstwami. Każdy z poziomów należy wyrównać na zaprawie murarskiej. Po zamontowaniu wszystkich elementów warto zafugować łączenia między poszczególnymi bloczkami w celu uszczelnienia konstrukcji, a także zaimpregnować ją na odpowiednio oczyszczonej i osuszonej powierzchni. Tym samym uzyskamy trwałą, odporną na działanie wilgoci oraz zimna, a także atrakcyjną wizualnie podmurówkę.

podmurówka z bloczkami elewacyjnymi TOM

Leave a Reply