wyznaczamy nowe granice
blog firmowy joniec

Podmurówka jako substytut betonowego cokołu

10.07.2015 Autor: Kategoria: Oferta/Nowe Technologie

Wspominaliśmy ostatnio o tak istotnym w kontekście każdego ogrodzenia elemencie, jakim są odpowiednie jego fundamenty. Tradycyjna metoda ich przygotowania, polegająca na szalowaniu, zbrojeniu i betonowaniu, należy jednak do czaso- i pracochłonnych. Tymczasem w wielu przypadkach w miejsce tradycyjnych cokołów betonowych możemy zastosować elementy prefabrykowanej podmurówki. Dzięki betonowym deskom i łącznikom w szybki i tani sposób uzyskamy pożądany efekt – estetyczny fundament, idealnie komponujący się z zasadniczymi elementami ogrodzenia.

Podmurówki prefabrykowane to rozwiązanie, które znajduje zastosowanie przede wszystkim w przypadku ogrodzeń panelowych i siatkowych. Oferowane przez nas deski i łączniki pasują do wszystkich paneli i siatek dostępnych na rynku. Co więcej, mogą one również być stosowane w przypadku ogrodzeń kutych, murowanych i drewnianych, jako podmurówka pomiędzy słupkami, zmniejszając koszt ich wykonania. Zastosowanie gotowych elementów podmurówki znacząco przyspiesza czas wybudowania ogrodzenia, nie ujmując przy tym nic z jego funkcjonalności, ani też estetyki wykonania.

W naszej ofercie dostępne są trzy wysokości podmurówki: 20 cm, 25 cm oraz 30 cm. Podstawa ogrodzenia wyznaczana jest przy pomocy betonowych desek długości 200 cm, 239 cm lub 249 cm, scalonych z wykorzystaniem odpowiednich łączników, dopasowanych wysokością do zastosowanych desek. Wyróżniamy deski zbrojone pełne i profilowane oraz łączniki proste i narożne. Dobór rodzaju desek zależy od naszych preferencji, natomiast każdorazowo zachodzi potrzeba wykorzystania obu typów łączników – prostych do łączeń na odcinkach prostych oraz narożnych u zbiegu dwóch desek pod kątem prostym.

Budowa ogrodzenia z podmurówki prefabrykowanej każdorazowo rozpoczyna się od wyznaczenia miejsc pod słupki ogrodzeniowe (z uwzględnieniem długości wykorzystywanych desek), w których wykonywane są stopy fundamentowe z lanego betonu. Gdy beton przeschnie, układamy na zaprawie najpierw łączniki proste i narożne, a dopiero później wstawiamy między nie wybrane deski. Przy tak przygotowanej podmurówce możemy przystąpić najpierw do postawienia słupków, a potem również do przymocowania paneli lub siatki.

W trosce o najwyższą jakość wykonania naszych podmurówek stosujemy technologię produkcji „vibro technology”, która sprawia, że prefabrykowane deski i łączniki charakteryzuje wysoka odporność na warunki zewnętrzne oraz trwałość. W efekcie nasza firma zalicza się do ścisłej czołówki producentów podmurówek ogrodzeniowych.

Pozdrawiamy, Joniec.pl

Leave a Reply

  • lero 26.03.2017 / 08:03

    A jak jest z łączeniem takiej podmurówki w rogach działki gdy mamy do czynienia z kątem innym niż kąt prosty ?

    • Joniec 31.03.2017 / 10:03

      W takiej sytuacji należy dopasować łącznik narożny poprzez doszlifowanie lub cięcie z jednej strony do wymaganego kąta.