wyznaczamy nowe granice
blog firmowy joniec

Ile kosztuje metr ogrodzenia

Planując ogrodzenie posesji często zastanawiamy się – „ile to będzie kosztować”? Większość sprzedawców odpowie zdaniem, którego nie lubimy: „to zależy”. Nie lubimy takiej odpowiedzi, ale faktem jest to, że na cenę ogrodzenia wpływa wiele parametrów.

OD CZEGO ZALEŻY CENA OGRODZENIA

Wybierając projekt ogrodzenia weź pod uwagę cenę wszystkich materiałów, z których chcesz je zbudować. Cena bloczków betonowych nie jest duża, więc stawiając wyższe podmurówki i grubsze słupki oszczędzisz na materiałach, z których trzeba wykonać przęsła. Od czego jeszcze zależy cena ogrodzenia:

1/ Jaki system ogrodzeniowy wybierzesz. Do wyboru są ogrodzenia łupane i modułowe: np. GORC®, ROMA Classic, ROMA Horizon. Cena bloczków każdego systemu jest inna.

2/ Jak wysokie i szerokie będą słupki ogrodzenia oraz jak wysoki będzie murek pomiędzy słupkami.

3/ Jaki rodzaj bram i przęseł wybierzesz. Pomiędzy słupki można zamontować przęsła wykonane m.in. z metalu, drewna, pcv, z kutego metalu, gabionowe, itp. Cena każdego z nich może znacząco się różnić.

4/ Jaki kolor ogrodzenia wybierzesz. Każdy system ogrodzeniowy dostępny jest w kilku kolorach. Cena bloczków różni się w zależności od wybranego odcienia.

CENA OGRODZENIA JONIEC®

Ułatwimy Ci pierwszą przymiarkę do wyceny ogrodzenia naszej firmy. Poniżej prezentujemy przykładowe projekty jednego modułu ogrodzenia z podaną ilością elementów, które są potrzebne do jego budowy. Ceny tych elementów można zdobyć w biurze handlowym firmy JONIEC®: https://www.joniec.pl/kontakt.html lub u dystrybutorów firmy JONIEC® https://www.joniec.pl/kontakt.html.

Jeśli masz już plan i wymiary swojej działki, to wykonaj samodzielnie projekt całego ogrodzenia korzystając z naszego KALKULATORA OGRODZEŃ: https://www.kalkulatorogrodzenia.pl/. Następnie skontaktuj się z pracownikiem naszego biura handlowego. Nasi doradcy odpowiedzą na wszystkie dodatkowe pytania i rozwieją wszelkie wątpliwości.

OGRODZENIE ŁUPANE GORC®

GORC GL22 - wąski słupek + wąska podmurówka

GORC GL38_GL22 - szeroki słupek + wąska podmurówka

OGRODZENIE MODUŁOWE ROMA Classic

ROMA CLASSIC - szeroki słupek + wąska podmurówka bloczek nad bloczkiem

ROMA CLASSIC - szeroki słupek + wąska podmurówka naprzemiennie

ROMA CLASSIC - wąski słupek + wąska podmurówka bloczek nad bloczkiem

ROMA CLASSIC - wąski słupek + wąska podmurówka naprzemiennie

OGRODZENIE MODUŁOWE ROMA Horizon

ROMA HORIZON - szeroki słupek + wąska podmurówka bloczek nad bloczkiem

ROMA HORIZON - wąski słupek + wąska podmurówka bloczek nad bloczkiem

Leave a Reply

 • Gorc Silver 06.11.2018 / 05:11

  Należy uwzględniać nie tylko koszty materiału czyli samego systemu potocznie zwanego Jońcem. Na ogrodzenie składa się fundament na którym murowany jest system. A zatem dodajemy po kolei każdy element od momentu zamóienia ogrodzenia:
  Koszt palety doliczanej przez fabrykę: 22 zł. / szt.
  Dostawa zamówienia HDS na plac budowy: ok. 150zł / 6 palet
  Fundament (w zależności od regionu) około 80 zł / mb. Ogrodzenie 35m dł. to koszt 2800 zł.
  Koszt betonu: około 200 zł / m3. Do ogrodzenia 35m pójdzie 11m3 betonu więc beton to 2000 zł.
  Stal zbrojeniowa (pręty) zatopione w fundamentcie: około 1 tys zł.
  Materiały firmowe konieczne do murowania bloczków: Uszczelniacz, preparat LBN, hydroizolacja – około 500zł.

  To nie są wszystkie koszty, które inwestor musi ponieść oprócz wyceny samych bloczków. Bo trzeba doliczyć jeszcze przęsła, furtki i bramę. Często bywa tak, że bloczki wraz z daszkami to koszt poniżej 10 tys a całe ogrodzenie zamyka się kwotą wiekszą niż 20 tys